Téma: Export jednotlivých dílů - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

2. 11. 2020 v 13:32

Export jednotlivých dílů #80137

Pavel Janeček
Účastník
7 příspěvků

Zdravím profíci, měl bych k Vám pár základních dotazů dotazů ohledně Solid Worksu. Jsem dá se říct absolutní laik a program chci používat pouze k vytvoření vlastních dílů a následnému exportu pro 3D tiskárnu, takže žádné složitosti. Prostředí jako takové se mi líbí a hlavně je české, což je pro mě v podstatě nutnost. Teď k věci. Naučil jsem se trochu v on-line řešení modelování a to konkrétně v onshape. Ve své podstatě je tomu Solid dost podobný a během chvilky jsem si tak v něm dokázal vytvořit jednoduché díly i s exportem do .stl, tak jak bych si představoval, ale narazil jsem na pár věcí, které mi chybí, ale spíše je nedokážu použít. V OnShape, když jsem vytvořil nějaký „“složitější model““:-) (viz: obrázek) složený z více dílů, tak šlo ty díly velice jednoduše zvlášť po jednom díle exportovat do zmíněného .stl, což je pro 3D tisk v podstatě nutnost. On totiž onshape, když jsem začal tvořit jakýkoli takový složitější model z více částí, tak pokud se ta část nijak nedotýkala druhé části, tak jakoby vytvořil dva modely a ty šly nezávisle exportovat. Těžko se to popisuje, ale snad mě chápete. Dám takový příklad. Chci v jedné skice na jednu rovinu vymodelovat šroub a vedle něj matici, jak je jednoduše po dokončení jednotlivě exportovat? Díky za rady, budu vděčný.

Přílohy

2. 11. 2020 v 13:52

Odpověď na: Export jednotlivých dílů #80139

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

ahoj,

nejdřív vyber objemové tělo (nejlépe ve stromě prvků ze složky Objemová těla), které chceš exportovat do STL, uložit jako – vyber STL a potvrď Uložit, v další tabulce s počtem trojúhelníků potvrď Ano a měla by ti vyskočit tabulka Exportovat s možností výběru všech nebo vybraných těl

2. 11. 2020 v 14:59

Odpověď na: Export jednotlivých dílů #80140

Pavel Janeček
Účastník
7 příspěvků

Moc děkuju, to je přesně ono:-)

Odpověď na téma

Reklama

Reklama