Téma: Export SW to DWG – Čeština - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

13. 3. 2016 v 22:44

Export SW to DWG – Čeština #63733

cervho
Účastník
28 příspěvků

Zdravím, máte někdo radu, jak exportovat DWG ze SLDDRW tak, aby zůstala zachována čeština s diakritikou?  V SW používám převážně font Arial nebo Arial CE. V DWG se pak české znaky promítají třeba jako čtverečky nebo jiné znaky, V horším případě třeba místo 2 znaků např „át“ rozsypanej čaj. Je to dokonce horší s novějšími verzemi. 2010 to nedělala tolik jako 2013. Stále na jednom kompu, stejném OS CZ edice, stejně jako Solid – taky CZ. DWG otvírám v různých editorech vč. firemních DS systems – DragtSight nebo starším 2D Editoru.  I když v DWG rozbiju bloky a MTexty na obyč. Text nebo DText, měním styly písma, zobrazení se nezmění. Jak u TTF, tak u SHX.fontů. Přitom když se snažím text editovat, nemám co – v edit okýnku se otevře normálně správně česky. Jediná pomoc – ve 2D všechno přepsat, což je pakárna. Používám v Solidu špatnej font ? Existuje některej podobnej Arialu resp. technickému písmu, který to při exportu nedělá ? Nebo mám něco blbě nastavenýho v OS nebo Solidu ? Konzultoval jsem s několika kolegy, nikdo neví – produkujeme DWG s čínštinou 🙁

díky za radu

cervho

Přílohy

14. 3. 2016 v 8:22

Odpověď na: Export SW to DWG – Čeština #63737

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Export do dwg mám nastavený viz přiložený obrázek a všechno je OK.

Taky se mě při jiných nastavení text rozbil do čínaznaků….

Přílohy

14. 3. 2016 v 10:12

Odpověď na: Export SW to DWG – Čeština #63743

pepe
Účastník
682 příspěvků

Důležité je zejména nastavení verze (u R2013 nemám problémy s českou diakritikou) a dále pak Písma, tam musí být nastaveno TrueType 😉

14. 3. 2016 v 13:57

Odpověď na: Export SW to DWG – Čeština #63754

cervho
Účastník
28 příspěvků

pánové děkuju za radu – pomohlo. Nenapadlo by mně, že nastavení verze rozhází češtinu. Já jsem si to nastavil kvůli kompatibilitě s někým, kdo otvírá v  LT 2005  na nižší verzi, jenže  diakritika funguje od nastavení verze 2007-2009 a výš, tak už je to v pohodě. Holt starší verze 2D maj smůlu. Buď neotevřou anebo jedině čínsky. Holt softwareový firmy musej vydělávat. Díky

15. 3. 2016 v 8:07

Odpověď na: Export SW to DWG – Čeština #63798

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj, myslím si, že R12 taky funguje, sice nepodporuje TrueType písma, ale diakritiku by podporovat měla…

17. 2. 2017 v 12:37

Odpověď na: Export SW to DWG – Čeština #68122

Lukáš Kantor
Účastník
62 příspěvků

Zdravím,

Řeším podobný problém. Někdy mi zákazník volá, že má činské znaky. Ok. Dám jak se výše píše R2013, truetype a vyřešeno.

Ale jakmile chce z Cadu vytisknout výkres, tak tabulka jde dobře vidět a zbytek je úplně vybledlý. Jakmile přepnu třeba na R12 tak je všechno ok. Tisk i diakritika. Ale nelibí se mi ten font, takže bych to chtěl mít opravené. Nevíte čím to může být? Nebo jaké máte nastavení Vy?

 

Díky za rady,

22. 2. 2017 v 8:17

Odpověď na: Export SW to DWG – Čeština #68214

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj, to znamená že se True type font špatně tiskne z Autocadu??

Odpověď na téma

Reklama

Reklama