Téma: import STEP - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

16. 5. 2016 v 16:44

import STEP #64989

cervho
Účastník
28 příspěvků

Dobrý den, lze, prosím tento soubor importovat do SolidWorks ? Zdroj ProEngineer. Mně se nedaří. Několik dalších programů či prohlížečů jej načíst umí.

Přílohy

17. 5. 2016 v 13:44

Odpověď na: import STEP #65043

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj,

ve 2016 jsem s tím neměl problém, import proběhl rychle a hladce, ale výsledkem bylo povrchové tělo viz obrázek.

import

Povrchové tělo z toho důvodu, že je proti pravidlům geometrických podmínek SolidWorks viz zakroužkované místo (obecně je tam takových míst více, jedná se o všechny obruby plechu), ProE s tím možná nemá problém, ale Solid to vnímá jako chybu geometrie..

No, každopádně jsem to řešil následovně:

  1. Naimportoval jsem to znova a v možnostech importu jsem nastavil Nesešívat plochy
  2. Po importu se model opět jevil jako povrchové tělo, výsledek byl ale čistší
  3. Použil jsem příkaz Převést na plech
  4. Tloušťku jsem definoval jako 1,99mm namísto původních 2mm, pak byly Obruby z hlediska geo podmínek v pořádku
  5. Rozvin viz obrázek, za cca minutu byl STEP naimportovaný a převedený na plech, včetně vygenerovaného rozvinu 😉

rozvin

Doufám, že ti to pomůže!

17. 5. 2016 v 14:14

Odpověď na: import STEP #65046

cervho
Účastník
28 příspěvků

ano, díky, to ale znamená že to jde až od verze 2016. v nižších verzích nelze. Ve 2015  – chybová hláška „Byl zaznamenán neplatný rejstřík záznamu“ a v Error Logu dlouhý seznam „Error: Tento typ entity není podporován.
STEP-do nebyl úspěšně dokončen.“  A konec. Sešívat-nesešívat jsem zkoušl taky. Nic platný. Já jsem se na to pak dostal něčím jiným, viděl jsem ty lemy, které jsou proti SW geometrickým podmínkám. Zdrojový Pro-E je asi dopustí. Povrch plocha ma plech pak už není problém, znám. Tak aspoň něco je v té 2016 vylepšeno.

Ještě jednou díky

17. 5. 2016 v 14:23

Odpověď na: import STEP #65049

pepe
Účastník
682 příspěvků

Není vůbec za co 😉

Odpověď na téma

Reklama

Reklama