Téma: Import STP do Solidworks - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

15. 10. 2020 v 22:24

Import STP do Solidworks #80024

Tomáš Houf
Účastník
2 příspěvky

Zdravím všechny,
jako nováček uživatel Solidworks, bych Vás rád poprosil o radu jak správně naimportovat soubor s koncovkou STP viz. příloha do Solidworks.
Zkoušel jsem všechno možné nastavení ale vždy se to nenaimportovalo správně. Proto bych Vás rád poprosil o návod jak správně Solidworks nastavit při importu souboru.
Případně zda můžete soubor importovat a případně mi zaslat soubor uložený s koncovkou SLDPRT.
Děkuji za pomoc.

Tom

16. 10. 2020 v 8:52

Odpověď na: Import STP do Solidworks #80098

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Ahoj,

jakou verzi SolidWorks používáš?

Zkoušel jsem tvůj soubor naimportovat ve verzi SolidWorks 2018 SP5 a import proběhl správně jak s přepínačem 3D Interconnect, tak bez něj?

Nastavení jsem provedl přes Možnosti -> Možnosti systému -> Import.

16. 10. 2020 v 20:19

Odpověď na: Import STP do Solidworks #80108

Tomáš Houf
Účastník
2 příspěvky

Ahoj Tomes,

mám také verzi 2018, ale jak říkám jsem amatér a musel jsem se učit s tímto softwarem úplně sám, takže mi spoustu věcí asi uniká. Byl by jsi ochoten mi pomoci třeba přes TeamViewer?
Díky

Tom

19. 10. 2020 v 10:44

Odpověď na: Import STP do Solidworks #80109

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Dělám  to poměrně často, (mám 3 3d tiskárny, skoro vždy je soubor v stl, někdy ho potřebuju upravit podle sebe), Solid na to není moc dobrej. Někdy to trvá strašně dlouho – minulý PC mi to otvíralo klidně půl dne, tohle to už nedělá. Ale když chceš otevřít pro editaci, musíš to načíst jako objemové tělo, jinak s tím nejde nic dělat- Což u složitějšího modelu šasto ani nejde, prostě napíše, že jde importovat pouze povrchové tělo nebo grafika

19. 10. 2020 v 14:35

Odpověď na: Import STP do Solidworks #80112

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

je to STEP a import funguje bezvadně, žádnou chybu nenahlásil

 

SOLIDWORKS 2018 podporuje přímé načítání nových datových formátů

tip1 a 2

19. 10. 2020 v 17:27

Odpověď na: Import STP do Solidworks #80114

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

a sakra, chybička se vloudila 😀 sorry. To co jsem psal, platí pro stl, step je bez problémů

Odpověď na téma

Reklama

Reklama