Téma: Konfigurace ve výkresech - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

22. 10. 2018 v 10:34

Konfigurace ve výkresech #74581

Lukáš Kantor
Účastník
62 příspěvků

 

Ahoj,

Mám dotaz ohledně konfigurací.

Vyrábíme pro zákazníka takový svařenec. Je to profil na profil a pořád dokola, jen se mění rozměry. Přes rovnice jen měním délku a šířku.

Je tam pár podmínek. Třeba nad 2m je výztuha a nad 3m se přidává určitý prvek.

Ted to mám tak že mám model do 2m, pak model nad 3m.

Jenže má to nevýhodu v tom, že od zákazníka přijde revize a Já to musím promítnout do obou modelů. Jsou to jen 2 modely, jenže takových „zákazníků“ mám více a napadlo mě, mít konfiguraci do 2m, a pak další konfiguraci do 3m. Tedy vycházel bych z jednoho modelu.

Jenže když kliknu na konfiguraci např 3m tak potlačím prvek co tam nemá být a přidá se prvek co tam potřebují, jenže do výkresu se mi to už neukáže, tam zůstane ten potlačený…

Neexistuje jakoby konfigurace i pro výkres? Právě jsem si myslel, že si udělám výkres ve kterém bude vždycky okotovaný prvek a podle konfigurace se mi bud ukáže nebo bude potlačený.

Asi chci ale moc že? 🙂

Díky,

L.

 

 

22. 10. 2018 v 10:46

Odpověď na: Konfigurace ve výkresech #74582

Lukáš Kantor
Účastník
62 příspěvků

Vím, že ve vlastnostech pohledu se dá změnit „použít aktuální nebo naposledy uloženou konfiguraci modelu“

Tam schovám těla a nechám si tam jen to co potřebuji. No jiný způsob nevidím.

22. 10. 2018 v 11:44

Odpověď na: Konfigurace ve výkresech #74584

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

ve vlastnostech pohledu se dá přepínat konfigurace, která se má pro pohled použít..

Přílohy

22. 10. 2018 v 17:59

Odpověď na: Konfigurace ve výkresech #74588

Lukáš Kantor
Účastník
62 příspěvků

Ano to vím,

Ale svěřenec je tvořen řekněme 30 těly a každé tělo mám zvlášť na výkrese. Při změně té konfigurace si najedu na výkres toho těla a při přepnutí mi solid neukáže jen to nové tělo ale celý svařenec a já to musím manuálně „schovat díly“. Takže asi tohle je cesta ale je to složité :X

22. 10. 2018 v 18:31

Odpověď na: Konfigurace ve výkresech #74589

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

tak ještě můžeš používat stavy zobrazení…

 

Odpověď na téma

Reklama

Reklama