Téma: Konfliktní kontexty sestavy - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

29. 8. 2023 v 12:00

Konfliktní kontexty sestavy #84923

Paoli
Účastník
3 příspěvky

Zdravím všechny,

po instalaci nové verze solidu (tedy 2023) se mi stále častěji vyskytuje při úpravách dílů (Upravit díl-Vytvoření nové skici) v sestavě hláška o konfliktních kontextech a že vazba nebude přidána (tato hláška vyskočí klidně i 3-10x po sobě což je extremně otravné a ve staré verzi se mi to nikdy nestalo). Konkrétně to je u přidávání například řízených skic na otvory pro nýty atd. které jsou zavazbené na protější díl (kde mám otvory ve skice zakotované a chci aby se mi protější díl upravoval při změně automaticky).

V čem je novinka v solidu 2023? Nedokázal jsem to nikde dohledat. Někdy to funguje někdy ne jsem z toho jelen. Většinou je problém při vytvoření další skici, ale občas je problém i u té první (sestavy jsou složitější s několika pod-sestavami).

  • Téma bylo upraveno před 11 měsíci uživatelem Paoli.

Přílohy

29. 8. 2023 v 12:11

Odpověď na: Konfliktní kontexty sestavy #84926

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Ahoj,

tipl bych, že v SolidWorks 2023 přidali do kontroly vnějších odkazů nějaké další parametry/proměnné. Vyřešit problém by mohlo teoreticky toto: Nástroje -> Možnosti -> Možnosti systému -> Vnější odkazy -> povolit „Umožnit více kontextů pro díly upravované v sestavě“.

29. 8. 2023 v 15:18

Odpověď na: Konfliktní kontexty sestavy #84927

Paoli
Účastník
3 příspěvky

Díky vyřešeno 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama