Téma: kontakt suciastok a ich vzajomny pohyb - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

13. 8. 2009 v 13:59

kontakt suciastok a ich vzajomny pohyb #51628

Niamal
Člen
30 příspěvků

Dobry den
Rad by som zistil ci je mozne pomocou niektorej vezby simulovat vzajomny pohyb dvoch suciastok.. jednoduchy priklad je skip a otvorenie dvierok na miesacke… pricom by som nerad robil pohybovu studiu ako taku…. rad by som len presuval jednu suciastku po vopred definovanej drahe na ktoru vlastne nadvezuju tie spominane dvierka…
da sa nieco take v Solid workse?
dakujem

17. 8. 2009 v 6:19

Re:Re: kontakt suciastok a ich vzajomny pohyb #53145

kohen
Účastník
486 příspěvků

Omezení pohybu součástí pomocí vazeb existuje v SWx celé řada. Pokud klikneš na vložit vazbu, tak můžeš vybírat další záložky vazeb = „upřesňující vazby“, „strojní vazby“. Možností je hodně = jestli máš konkrétní případ = můžeš ho sem vložit a něco s tím uděláme.

17. 9. 2009 v 13:03

Re:Re: kontakt suciastok a ich vzajomny pohyb #53146

hammer
Účastník
114 příspěvků

Mám podobnou prosbu (SW 2008). V podsestavě, např. suport na saních, mohu za suport popotahovat po saních. Když ale podsestavu umístním do sestavy, mám tento pohyb zamezen a nemám dojem, že bych sám tento pohyb omezil nějakou vazbou. Zatím jiný pohyb, než potahování nepotřebuji, stačí ukázat, že se dá někam podsestava po loži zase potáhnout. Kde hledat příčinu a co s tím? D ě k u j i.

17. 9. 2009 v 19:18

Re:Re: kontakt suciastok a ich vzajomny pohyb #53147

toust
Účastník
92 příspěvků

musíš být buď v úpravě podsestavy a nebo ji dát ve vlastnostech jako flexibilní.

18. 9. 2009 v 6:22

Re:Re: kontakt suciastok a ich vzajomny pohyb #53148

hammer
Účastník
114 příspěvků

Děkuji za ochotu, bohužel pro natvrdlého je to asi málo. Snažím se hledat v podsestavě tlačítko menu úpravy, nebo pravým tlačítkem na součásti a vlastnosti. Nic co by se podobalo na flexibilní nenacházím. Spíš mně hučí v hlavě jiné slovo s koncovkou -bilní u svého hodnocení. Pokud by to ještě šlo více upřesnit, jak se na tu flexibilní vlastnost dostat. Děkuji předem.

18. 9. 2009 v 10:30

Re:Re: kontakt suciastok a ich vzajomny pohyb #53149

toust
Účastník
92 příspěvků

musíš ve stromu (feature manageru) kliknout na podsestavu, je tam ikonka „vlastnosti součásti“, otevře se ti okno a vpravo dole je „vyřešit jako flexibilní“. takhle budeš mít posestavu volnou přesně tak jak si v ní zadal i rámci velké sestavy. můžeš volný díl z podsestavy zavazbit na něco s rodičovské sestavy. (u suportu mně nenapadá na co, ale např. podsestavu pneuválec vložíš do sestavy stroje, jedno oko uchytíš k rámu a druhé je někde mimo. dáš flexibilní, navazbíš druhé oko k páce a pístníce se vysouvá v rámci kinematiky stroje).

18. 9. 2009 v 10:40

Re:Re: kontakt suciastok a ich vzajomny pohyb #53150

hammer
Účastník
114 příspěvků

Díky moc, hned se do toho pustím a budu zkoušet. Až to vstřebám, ozvu se jak mně to šlo. Přeji pěkné volné dny.
Ještě jednou díky, už sem to projel a je to OK. Pomohl ste mně pochopit i jiné souvislosti ve feature manageru

1. 11. 2009 v 10:43

Re:Re: kontakt suciastok a ich vzajomny pohyb #53151

jerry282
Člen
4 příspěvky

Ja by som potreboval poradit ide mo o vzajomny kontakt suciastok a interakciu medzi nimi. Da sa to docielit.
Na obrazku potrebujem aby cast kde je sipka pri pohibe nahor ked sa dotkne casti (modry kruzok) aby sa celi vrch pootocil je na to nejaka vezba alebo da sa ta cast nastavit ako pevna. Za odpoved dakujem.

2. 11. 2009 v 9:40

Re:Re: kontakt suciastok a ich vzajomny pohyb #53152

toust
Účastník
92 příspěvků

vazba nevím, ale nasimulovat se to dá v příkazu „přesunout součást“, zaškrtneš „kontaktní přenos“. pak klikni na součástku „červená šipka“ a posuň ji nahoru. jestli máš správně zavazbeno tak ti pohne s s dílem „modrý kroužek“. v principu to funguje tak, že můžeš strkat jednou součástkou do druhé a ona v rámci svých vazeb bude uhýbat.

(ps. jestli ti to nejde tak bývá problém v tom když máš čep a díru zcela stejného průměru – SW to bere jako že se plochy už dotýkají a nepohne s nima, stačí změnit o cokoliv jeden průměr, tak aby tam byla vůle)

11. 11. 2009 v 12:09

Re:Re: kontakt suciastok a ich vzajomny pohyb #53153

jucas
Člen
12 příspěvků

Možná by to šlo i bez řešení kolizí vazbou „vačka“, je v záložce strojní vazby.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama