Téma: Kopírování těla dílu v sestavě do jiného dílu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

5. 11. 2021 v 11:02

Kopírování těla dílu v sestavě do jiného dílu #82047

Rada
Účastník
48 příspěvků

Dobrý den,

potřeboval bych poradit, jak zkopírovat tělo dílu do jiného – upravovaného dílu v sestavě.

Když zadám v sestavě upravit díl, chci přes funkci „kopírovat/vložit“ zkopírovat tělo jiného dílu v sestavě – toto však nejde SW vyhodí hlásku „nelze vybrat prvky jiných dílů“. Existuje nějaký způsob jak to udělat?

Děkuji za rady.

5. 11. 2021 v 12:53

Odpověď na: Kopírování těla dílu v sestavě do jiného dílu #82048

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Ahoj,

jakou funkci „kopírovat/vložit“ myslíš? Můžeš napsat přesný postup případně přiložit nějaké screeny, abych mohl podle toho otestovat? Mně se danou hlášku vyvolat nepodařilo.

7. 11. 2021 v 19:34

Odpověď na: Kopírování těla dílu v sestavě do jiného dílu #82049

Rada
Účastník
48 příspěvků

Ahoj,

napsal jsem kravinu/přepsal jsem se – jde o příkaz „přesunout/kopírovat těla“ – „move/copy body“.

Zítra nahraju nějaký screeny.

Děkuju za zájem,

Rada.

8. 11. 2021 v 10:38

Odpověď na: Kopírování těla dílu v sestavě do jiného dílu #82050

Rada
Účastník
48 příspěvků

Ještě jednou zkusím popsat:

Chci v sestavě upravit díl kostka 3. Při úpravě dílu v sestavě kostka 3 chci zkopírovat tělo kostka 2 nebo kostka 1 do dílu kostka 3 a to tak, aby zůstala zachována jeho poloha. Funkcí „přesunout / kopírovat těla“ to nelze…

Existuje nějaký jiný způsob?

Přílohy

8. 11. 2021 v 12:52

Odpověď na: Kopírování těla dílu v sestavě do jiného dílu #82053

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Ahoj,

díky za upřesnění, tento postup opravdu není podporovaný. Těch možností je více, ale záleží na tom, čeho přesně potřebuješ dosáhnout. Můžeš například uložit sestavu jako díl a získáš tak více objemových těl v potřebných pozicích. Nebo můžeš vytvořit v sestavě pomocí vnějších odkazů skicu „rozvržení“ – například siluetu těl pomocí převedení entit a potom vložit díl a použít skicu pro přesné umístění součásti…

8. 11. 2021 v 13:56

Odpověď na: Kopírování těla dílu v sestavě do jiného dílu #82054

Rada
Účastník
48 příspěvků

Ahoj,

ještě jednou díky za reakci.

Jediný čeho potřebuju dosáhnout je prostě zkopírování celého objemu/těla… vím, že plochy a reference kopírovat jdou a že mnou chtěný postup jde něčím nahradit/odrbat… ale jde mi vyloženě o to tělo

 

8. 11. 2021 v 14:05

Odpověď na: Kopírování těla dílu v sestavě do jiného dílu #82055

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Ahoj,

tady mohu doporučit kombinaci klasických postupů pomocí funkcí Uložit do nového dílu, Uložit sestavu jako díl a vložení pomocí Vložit součást případně na úrovni dílu Vložit -> Díl.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama