Téma: Kótování profilů (problém se zachytáváním hran) - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

27. 4. 2021 v 13:31

Kótování profilů (problém se zachytáváním hran) #81311

freetall
Účastník
24 příspěvků

Zdravím,

při kótování svařence z profilů (vytvořeného pomocí modulu svařování) mi dělá problém zachytit vnější hranu profilu, nejspíše kvůli zaoblení na hranách profilu. Myslím si, že problém je tedy v zachytávání tečných hran (?), protože ostré hrany se zachytávají normálně a jejich kótování probíhá bez problému.

Zatím to řeším tak, že přes lupu přizoomuju první hranu, chvíli klikám než se chytí, pak vypnu lupu, hodně z dálky zakótuji jakoukoliv hranu blízko druhé vnější a pak pomocí přetažení vynášecí čáry a lupy opět „hledám“ druhou vnější hranu profilu, kterou chci zakótovat.

Už jsem si tak docela slušně vycvičil trpělivost. Teď bych potřeboval začít kótovat svařence, jako všechny ostatní běžné díly – tedy na první kliknutí 😀 . Dokázal by mi někdo poradit?

28. 4. 2021 v 7:21

Odpověď na: Kótování profilů (problém se zachytáváním hran) #81312

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Ahoj,

můžeš poslat model s výkresem, nějaký screen o které hrany se jedná a napsat verzi SolidWorks? Můžeme to otestovat.

29. 4. 2021 v 15:21

Odpověď na: Kótování profilů (problém se zachytáváním hran) #81324

Alexander Šimeček
Účastník
12 příspěvků

Já to řeším tak že vypnu tečné hrany a potom přepnu zobrazení na skryté hrany odstraněné. Potom se mi kóty chytají vnějších hran profilů. Po tom co skončím s kótováním si zase skryté a případně i tečné hrany zapnu.

30. 4. 2021 v 10:12

Odpověď na: Kótování profilů (problém se zachytáváním hran) #81325

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

12. 5. 2021 v 12:12

Odpověď na: Kótování profilů (problém se zachytáváním hran) #81360

freetall
Účastník
24 příspěvků

e by ti při výběru nepomohlo?

užitečné, děkuji!

Nakonec jsem vyřešil tak, že jsem si zapnul funkci „dynamicky zvýrazňovat“, kterou jsem měl vypnutou kvůli snížení nároků na výkon PC.

Napadla mě ale jiná otázka… Nedá se „dynamicky zvýrazňovat“ zapnout pouze na výkresech?

12. 5. 2021 v 12:22

Odpověď na: Kótování profilů (problém se zachytáváním hran) #81361

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

ahoj, tak to nelze, pouze generálně pro celý solidworks

Odpověď na téma

Reklama

Reklama