Téma: Nevhodné zobrazení přerušeného pohledu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

8. 5. 2016 v 19:23

Nevhodné zobrazení přerušeného pohledu #64832

karlos
Účastník
1 příspěvek

Zdravím, potřeboval bych pomoct s tímto výkresem. Po natočení o 15° vypadá takto a potřeboval bych, aby všechny přerušené pohledy byly v jedné ose. Víte někdo jak na to? 🙂

10. 5. 2016 v 9:12

Odpověď na: Nevhodné zobrazení přerušeného pohledu #64896

pepe
Účastník
682 příspěvků

Zkus ho neotáčet ve výkrese, ale nejdříve si vytvořit vlastní orientaci pohledu na úrovni modelu (mezerník + vytvořit vlastní orientaci). Pak zkus tuto orientaci pohledu použít ve výkrese, a pohled přerušit.. S otáčením pohledů ve výkrese nemám dobré zkušenosti..

10. 5. 2016 v 9:12

Odpověď na: Nevhodné zobrazení přerušeného pohledu #64898

QBczech
Účastník
294 příspěvků

No obávám se, že v tomhle ti SolidWorks neposlouží. Měl jsem za to, že problém by mohlo způsobovat pootočení pohledu, ale není to tak. I když mám „šikmý“ model a přeruším ho tak to vypadá stejně nevhodně.

SolidWorks umí jen svislý nebo vodorovný přerušený pohled, tady by to chtělo aby se směr a čáry přerušení daly nastavit pod úhlem.

Jediný jak to obejít mě napadá, vytvořit si víc kopií pohledu pod úhlem a provést jejich Ořezání. Jen jsem nenašel efektivní způsob jak tyto ořezané pohledy přesně zarovnat.

přerušení fake

10. 5. 2016 v 9:17

Odpověď na: Nevhodné zobrazení přerušeného pohledu #64899

pepe
Účastník
682 příspěvků

Aha, tak to opravdu jen tak nepůjde. Šlo by to ale obejít, jak píše QBczech. Několik ořezaných pohledů. které pak na oko zarovnáš vůči sobě..

10. 5. 2016 v 9:44

Odpověď na: Nevhodné zobrazení přerušeného pohledu #64902

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Jediná šance je dělat takovéto pohledy  vodorovně, nebo svisle.

Preruseny p

10. 5. 2016 v 11:41

Odpověď na: Nevhodné zobrazení přerušeného pohledu #64906

.rf.
Účastník
423 příspěvků

To že model vypadá „nevhodně“ je správné z pohledu pravidel technického kreslení. Pokud si do výkresu vložím více samostatných ořezaných pohledů, nepůjdou mezi nimi vytvářet kóty.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama