Téma: Oderání tažením po křivce – složité cestě - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

13. 12. 2017 v 12:03

Oderání tažením po křivce – složité cestě #71246

Petr Novotný
Účastník
34 příspěvků

Zdravím, v práci sem dostal za úkol naučit se pracovat se SolidWorksem, protože před lety sem dělal v Inventoru ve škole a jiné práci, ale pak už sem se k tomu nevrátil a ted nově mám úkol.

Potřebují na dřěvenou desku vyfrézovat profil. Jednoduše vytvořím profil tažením, na něj umístím novu skicu a v ní vytvořím profil na odebrání. Po křivce to jde odebrat v pohodě, jenže je potřeba odebrat to v pravých úhlech. Je možné to nějak odebrat jednoduše jako po křivce nebo si musím pro každý pravý úhel vytvořit nový profil pro odebrání? Díky za rady

Přílohy

13. 12. 2017 v 12:55

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71249

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Můžeš sem prosím připojit vzorový soubor? Z toho obrázku a popisu mi to není jasné..

13. 12. 2017 v 13:29

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71250

Petr Novotný
Účastník
34 příspěvků

Už nad tím bádám několik hodin…. podle mě to jít musí. V příloze je zdrojový soubor.

13. 12. 2017 v 14:41

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71253

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

na podobný problém jsem narazil – týkalo se to kulisy převodovky pro nějaký závodní auto. Potřebovali vyfrézovat dráhy ale taky tam měli problém s pravými úhly. Tady to teda bylo na hřídel, takže nabalením. Nedokázal jsem jim s tim poradit, nakonec jim to udělal někdo z podpory přes plochy. Ale víc taky neporadím

15. 12. 2017 v 12:33

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71263

Petr Novotný
Účastník
34 příspěvků

Tak jsem to vytvořil úplně jinak než sem chtěl, ale výsledek je stejný, tedy doufám. A snad to pak kluci v dílně dokáží v pohodě vyfrézovat.

Udělal sem to postupně prvkama – rovná drážka, udělal dvě stejné skici, jedné s větším průměrem a druhou zkopírovanou, kde sem zmenšil průměry. Pak jen jednu jsem odebral vysunutím a druhou jsem podle roviny přidal. Asi je to prasácké řešení, ale jiné mě nenapadlo.

15. 12. 2017 v 13:55

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71265

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

škoda, že to neotevřu, rad bych se podíval (Mám SW2016)..

15. 12. 2017 v 14:01

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71266

Petr Novotný
Účastník
34 příspěvků

Nějak uložit pro starší verze? Asi nejde 🙁

15. 12. 2017 v 14:19

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71267

Petr Novotný
Účastník
34 příspěvků

Zkoušel sem v práci na jiným stroji, který se už nepoužívá, ale mají tam verzi 2012, takže klasickým otevřením z 2017 to nejde. Ale po exportu do jiného formátu, sem to v té 2012 otevřel, sice né uplně dokonale,a né moc dobře editovatelný, ale asi to jinak nejde.

15. 12. 2017 v 16:22

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71272

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

prý se to uložit pro starší verze dá (ale je to jako přes step). Nevím, nezkoušel jsem..

18. 12. 2017 v 7:55

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71281

Petr Novotný
Účastník
34 příspěvků

Zde je jiný formát, co jsem na té 12ce otevřel, sice né dobře editovatelný, ale mmožná na prohlídku v pohodě.

18. 12. 2017 v 10:33

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71294

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Zde je jiný formát, co jsem na té 12ce otevřel, sice né dobře editovatelný, ale mmožná na prohlídku v pohodě.

kde? soubor nevidím

18. 12. 2017 v 10:35

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71295

Petr Novotný
Účastník
34 příspěvků

To je divný, přikládal sem to jako přílohu a nic… 🙁 Ted zkusím RAR

20. 12. 2017 v 9:27

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71302

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Tak jsem to vytvořil úplně jinak než sem chtěl, ale výsledek je stejný, tedy doufám. A snad to pak kluci v dílně dokáží v pohodě vyfrézovat. (…) Asi je to prasácké řešení, ale jiné mě nenapadlo.

Ahoj Petře, vím že se řeč otočila jiným směrem, ale díval jsem se ještě na ten původní model. Kdybych se k tomu vrátil, myslím, že vím důvod proč se ti to nedařilo vytvořit tažením po křivce.

SolidWorks pro prvek Tažení po křivce stanovuje pravidla:
http://help.solidworks.com/2017/czech/Solidworks/sldworks/c_sweep_rules.htm
Jedním z nich je, že trasa by měla být otevřená nebo zavřená – nikoli „rozvětvená“.

Zkus se nejdřív zaměřit na skicu trasy (pojmenovanou „cesta“) Upravený model ti bohužel nepošlu, ale snad pomůže obrázek.
useky
Pokus se skicu upravit, aby červená „páteř“ nebyla jen jedna přímka, ale víc segmentů.

Pak můžeš bez problému znovu použít skicu profilu i trasy pro vytvoření dalších prvků tažení po křivce. Při výběru trasy použij nástroj Selection Manager s nastavením „Vybrat skupinu“

20. 12. 2017 v 11:31

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71303

Petr Novotný
Účastník
34 příspěvků

 Pokus se skicu upravit, aby červená „páteř“ nebyla jen jedna přímka, ale víc segmentů. Pak můžeš bez problému znovu použít skicu profilu i trasy pro vytvoření dalších prvků tažení po křivce. Při výběru trasy použij nástroj Selection Manager s nastavením „Vybrat skupinu“

Ať zkouším, jak zkouším, tak se mi nedaří to udělat vcelku. Buď jen přímé úseky, nebo jen dva kolmé, viz screen. Když chci vybrat všechny ty kolmé úseky, tak mi to píše,  ať zvolím souvislou skupinu entit.

Potřebuju se to naučit, zbytek výrobků bude podobných s drážkama, v kterých budou jezdit určité jezdce. Momentálně jsem schopný vytvořit vazby, které jsou tečné na postranní vnitřní profily, ale zkoumám cestu po křivce – dráze.

 

 

Přílohy

21. 12. 2017 v 8:23

Odpověď na: Oderání tažením po křivce – složité cestě #71309

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Tak je to v pořádku. Je jasné, že jedním prvkem tažení po křivce nemůžeš udělat celý „rozvětvený strom“ vcelku. Pro prvek tažení používej jen přímé úseky.

Jak jsem odpověděl už dřív „můžeš bez problému znovu použít skicu profilu i trasy pro vytvoření dalších prvků tažení po křivce. “ Snad to bude trošku jasnější z obrázku
víc_prvku_tažení
Všechny prvky tažení mají společnou skicu trasy (rozdělené na úseky) a společnou skicu profilu. Říká se tomu sdílení skic:
http://help.solidworks.com/2017/czech/solidworks/sldworks/t_sharing_sketches.htm

Odpověď na téma

Reklama

Reklama