Téma: Pocitac pre Solidworks 2018 student, pripadne Solidworks 2018 standart - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

10. 10. 2018 v 9:59

Pocitac pre Solidworks 2018 student, pripadne Solidworks 2018 standart #74487

Marko
Účastník
1 příspěvek

Dobry den. Prosim o radu. Predsa pocitac sa nekupuje kazdy rok – aspon nie student :).
Mam moznost kupit z bazaru lacnejsie:

Intel Xeon E3-1275L V3 2.7Ghz (neviem ci bude staci kedze Solidworks oficialne odporuca – 3.3 GHz or higher)

Asus P9D-I

Ram 16GB
Graf. karta: WX 5100.
Software : Windows 10 education + Solidworks 2018 student
PS: Moze si kupit licenciu Solidworks 2018 Standart aj fyzicka osoba, alebo len na zivnost, ci s.r.o. ?
Dakujem za odpoved.

10. 10. 2018 v 10:40

Odpověď na: Pocitac pre Solidworks 2018 student, pripadne Solidworks 2018 standart #74489

andrew
Moderátor
65 příspěvků

Přijde na to, co všechno na tom chceš modelovat, resp. jak velké dílky a sestavy.

Procesor není nejhorší (dobré je 3,9 GHz v turbu – 3D cady včetně SolidWorks obecně potřebují hrubý jednovlákový výkon), ale určitě si na něm vypni hyperthreading. (https://ark.intel.com/products/76300/Intel-Xeon-Processor-E3-1275L-v3-8M-Cache-2-70-GHz-)

AMD Radeon Pro WX 5100 je mid-level grafika, celkem cajk i na středně velké věci (velké díly do pár stovek těl, sestavy do pár tisíc součástí).

Obě edice SolidWorks, které zmiňuješ, mají úplně stejné nároky (totožná instalace).

A samozřejmě koupit si SolidWorks můžeš i jako fyzická osoba.

admin

6. 11. 2018 v 19:30

Odpověď na: Pocitac pre Solidworks 2018 student, pripadne Solidworks 2018 standart #74663

Lukáš Kubica
Účastník
3 příspěvky

Dobrý den,

v Solidworks jsem se učil již v roce 2010 ve škole a teď bych se k tomu chtěl jako skoro lajk vrátit. Znovu se učit a vytvářet jednoduší díly, sestavy a výkresy. Ale netuším jaký notebook koupit aby mi jela nejnovější verze bez větších problémů. Bohužel mám omezený rozpočet 20 000kc i s DPH. Myslíte, že by se dalo něco takového sehnat?

Děkuji za pomoc .

7. 11. 2018 v 8:02

Odpověď na: Pocitac pre Solidworks 2018 student, pripadne Solidworks 2018 standart #74665

andrew
Moderátor
65 příspěvků

7. 11. 2018 v 20:15

Odpověď na: Pocitac pre Solidworks 2018 student, pripadne Solidworks 2018 standart #74670

Lukáš Kubica
Účastník
3 příspěvky

Cokoliv z tohoto: https://www.technimax.cz/notebooky-na-grafiku-a-cad

 

Mnohokrát děkuji za typ. Jen bych ještě rád znal váš názor na tento notebook..

https://m.alza.cz/gaming/hp-pavilion-power-17-ab304nc-shadow-black?dq=5148175

Myslite, že bych na tom SW 2018 rozjel a vše by mi jelo plynule?

Mnohokrát děkuji.

8. 11. 2018 v 7:24

Odpověď na: Pocitac pre Solidworks 2018 student, pripadne Solidworks 2018 standart #74671

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Záleží co na tom budeš dělat. I na tom „herním“ hp z alzy ti nejspíš v pohodě půjde bez problémů modelování dílů, jednoduchou sestavu to asi taky pokouše a výkres nějak sesmolíš a jestli tě to nebude živit neměl bych z toho strach.

Ale být na mně tak i když mě to nemá živit bral bych radši, jak ti dával odkaz andrew, nějaký repas workstation a při ceně do 20 tis bych se vyprdl na notebook. Za 20 se dá koupit velmi slušná repasovaná pracovní stanice.

Jinak pro představu já mám Dell 4800 s i7-4810MQ  16 GB RAM Quadro K2100M dělám vstřikovací formy. Modelování dílů v pohodě, sestavy jak kdy, ovšem u výkresů dílů už se setkávám se záseky  a výkresy sestav jsou porod….

V příloze obrázek rozpracovaného výkresu dílu kdy už se to seká, ještě tam udělám pár řezů a už je ta odezva systému fakt bídná.

Solidworks je na výkon počítače mrcha náročná…

Přílohy

8. 11. 2018 v 19:22

Odpověď na: Pocitac pre Solidworks 2018 student, pripadne Solidworks 2018 standart #74683

andrew
Moderátor
65 příspěvků

@Lukáš — ten notebook z alzy je  herní notebook… nicméně ty jsi chtěl notebook na CAD, nebo ne? 😉

8. 11. 2018 v 19:23

Odpověď na: Pocitac pre Solidworks 2018 student, pripadne Solidworks 2018 standart #74684

andrew
Moderátor
65 příspěvků

@Tomáš — zvláštní, nějak se mi to nezdá, podle náhledu výkresu bych na uvedeném ntb a cpu čekal, že to bude cajk; přinejmenším díly a sestavy by neměl být nejmenší problém .. dobře, ok, z toho obrázku není úplně dobře vidět, kolik toho je v sestavě a jak komplikovaná je dutina/jádro či kolik tam máš kontextů .. ale nezdá se mi, že by to bylo až zas tak hardcore … spíš bude někde problém v OS:

  • vypni si v biosu hyperthreading
  • vyčisti větráky – pokud jsou zanesené, ntb se víc hřeje a systém v důsledku vyšší teploty cpu může uměle snižovat frekvenci/výkon
  • vypni nebo si dej aspoň vyjímky do antiviru
  • správně si reinstaluj ovladač grafiky včetně nastavení profilu Nvidia, viz https://www.solidvision.cz/grafika-instalace/
  • nastav si schéma napájení na „Vysoký výkon“
  • vypni v nastavení SWX „Aktuální upozornění a zprávy“ a také modul „Fórum“
  • pokud máš Win 10, přejdi na sedmičky (desítky jsou cca o 30% pomalejší)

Pokud to nepomůže, pak zkus poladit data v SWX:

  • oprav všechny chyby (červené a žluté vykřičníky) v modelech
  • sestavu rozsekej na víc podsestav
  • sniž počet kontextových odkazů, popř. sestavových prvků
  • sniž počet pohledů (zejména řezů) na jednom listu

Taky není od věci jednou za čas zresetovat nastavení SWX do továrního a vytvořit si od píky nové šablony (ze starších dat se často tahaj lecjaký fujtajbly).

8. 11. 2018 v 19:29

Odpověď na: Pocitac pre Solidworks 2018 student, pripadne Solidworks 2018 standart #74685

Lukáš Kubica
Účastník
3 příspěvky

@Lukáš — ten notebook z alzy je herní notebook… nicméně ty jsi chtěl notebook na CAD, nebo ne? 😉

Určitě na něm hry hrát nebudu, chci ho jen na solidworks. Už se koukám po jiném. (ale zdál se mi i na CAD, proto jsem se na něj ptal). Jsem v pc lajk tak se radši 10x zeptám než brečet nad rozletym mlékem.. Děkuji

8. 11. 2018 v 19:37

Odpověď na: Pocitac pre Solidworks 2018 student, pripadne Solidworks 2018 standart #74686

andrew
Moderátor
65 příspěvků

na CAD potřebuješ certifikovanou kartu z profesionální řady (Nvidia Quadro, AMD FirePro/RadeonPro)

https://www.solidworks.com/sw/support/videocardtesting.html

Odpověď na téma

Reklama

Reklama