Téma: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

23. 4. 2019 v 14:43

Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #76156

Jaroslav Polame
Účastník
11 příspěvků

Zdravím, SolidWorks 2015 + úplně nový HP ZBook 17G5, Quadro P3200 – po zapnutí super, nicméně po několika minutách práce prodleva při rotaci, zoomu, vazbách v řádu sekund. Nevíte prosím někdo co s tím? Staré ovladače, nové ovladače, resety…vyzkoušeno, nefunguje. Připadá mi to jakoby po nějakém čase někde něco „přeteklo“.

Díky,

J.

23. 4. 2019 v 15:45

Odpověď na: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #76157

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

ahoj, s tím jsem se už setkal. problém může být kombinace verze swx 2015 a gk nvidia řady P. zkus nainstalovat tento patch:

http://www.solidworks.com/downloads/videocarddriver/patches/sw2015/sw2015nvidia.msi

23. 4. 2019 v 15:45

Odpověď na: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #76158

Pepa_71
Účastník
88 příspěvků

Ahoj, takhle z dálky to vypadá na přehřívání a následné snižování taktu CPU a VGA. Koukni na to.

23. 4. 2019 v 16:08

Odpověď na: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #76160

Jaroslav Polame
Účastník
11 příspěvků

Pánové díky, nainstaloval jsem patch, mrknu ještě na teploty. Snad to pomůže, dám info.

J.

23. 4. 2019 v 18:34

Odpověď na: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #76161

Jaroslav Polame
Účastník
11 příspěvků

Update. Tak patch nepomohl, teplota je kolem 50degC. Takže tím to nebude. Zjistil jsem že můžu mít otevřenou jednu megasestavu a vše je OK. Jakmile k ní otevřu byť jenom jeden díl, už to blbne. Nejsem schopen zjistit jaký ovladač na tu moji kombinaci SW2015/Quadro P3200. Buď je to tou kombinací starý/nový, nebo je něco s Quadrem. Každopádně díky za pomoc a pokud něco někoho napadne, budu rád.

J.

24. 4. 2019 v 6:48

Odpověď na: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #76162

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

stejné chování jak popisuješ se děje mně, když se windowsu podaří procpat si aktualizaci ovladače grafiky K2100M . Potom to musím přeinstalovat zpět na poslední podporované ovladače k mé verzi solidu 2016 které mám naštestí uložené protože ze stránek https://www.solidworks.com/sw/support/videocardtesting.html už jsou olvadače pro SW 2016 odstraněny a zákazník je informován že má smůlu…

Obávám se že kombinace starý SW 2015 a relativně nová grafika (někdy v roce 2017?) bude nedobrá kombinace.. Neznám háklivější software na ovladače grafiky než je právě Solidworks.

24. 4. 2019 v 8:12

Odpověď na: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #76163

Jaroslav Polame
Účastník
11 příspěvků

@Tomáš: O odstranění starších verzí Solidu ze stránky s ovladači musel rozhodnout nějaký blb. Mně by to tedy stejně nepomohlo, P3200 šla do prodeje tuším vloni, ale ostatním to musí dost vadit. Support ze strany Solidu katastrofa, ale nedá se srovnat s podporou u HP. To je teprve katastrofa.

24. 4. 2019 v 8:36

Odpověď na: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #76164

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

zkus ovladač pro Swx 2017 a při instalaci postupuj podle tohoto návodu, pro Win 10 je důležitý bod C:

https://www.solidvision.cz/grafika-instalace/

24. 5. 2022 v 14:00

Odpověď na: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #83033

Jakub Hájek
Účastník
2 příspěvky

Zdravím. Přidávám se k tématu v roce 2022. Solidworks 2020. Sestava intel Core i9-9900K @ 3.60GHz. 64 GB RAM, Nvidia Quadro RTX 4000. Windows 11 Pro.

Nevím, kde je problém, vyzkoušel jsem různé verze ovladačů včetně opravného patche, ale pořád stejné. Jakmile otevřu více modelů/výkresů (cca 4+), i když jsou velice jednoduché (typu jekl s dírami), tak se vše nehorázně zpomalí, kdy je práce na hraně únosnosti. Mám vypnuté grafické zvýrazňování (glow, stíny atd.). Mám nastavenou kvalitu křivek dost nízko (kruhový otvor vidím jako n-úhelník) a přesto se děje toto.

Přitom PC zvládá jiné graficky náročné aplikace bez problémů. Když otevřu jednu sestavu s desítkami dílů, tak v pohodě. jakmile otevřu další dva tři modely, tak i když potom něco z toho pozavírám, už je to všechno hrozně zpomalené. Řešil někdo něco podobného? Díky za jakýkoli tip. Hodně to někdy znepříjemňuje práci.

24. 5. 2022 v 14:25

Odpověď na: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #83035

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

ahoj, záleží na tom, chce to zkontrolovat verzi ovladače, zda je nainstalovaný patch pro nVidie, vypnutý OpenGL v Možnostech systému apod.

https://www.solidworks.com/support/hardware-certification/

2. 6. 2022 v 10:59

Odpověď na: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #83207

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

ahoj, ještě mě napadlo zkusit změnit profil pro grafiku nVidie. pro solidworks 2020 a vyšší se nám osvědčil profil Dassault Systemes – V5 / 3DExperience, viz příloha.

RMB na plochu WIN > Ovládací panel NVIDIA

2. 6. 2022 v 11:57

Odpověď na: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #83210

Jakub Hájek
Účastník
2 příspěvky

ahoj, ještě mě napadlo zkusit změnit profil pro grafiku nVidie. pro solidworks 2020 a vyšší se nám osvědčil profil Dassault Systemes – V5 / 3DExperience, viz příloha. RMB na plochu WIN > Ovládací panel NVIDIA  

Ahoj, děkuju za tip. Tohle mě už před nějakou dobou napadlo, když jsem procházel různá nastavení a mám to nastaveno. Co trochu pomohlo v poslední době je nastavení grafiky při spuštěném Solidworks na performance přímo ve Windows (bod 5 v tomto návodu https://www.mlc-cad.com/solidworks-help-center/how-to-force-solidworks-to-use-your-graphics-card/). Pořád ale po nějaké době a otevření/zavření pár modelů začne sekat. Když otevřu jeden model po spuštění Solidu, tak to přitom běhá krásně.

2. 6. 2022 v 15:34

Odpověď na: Pomaly Solid (rotace, zoom atd.) #83211

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

Odpověď na téma

Reklama

Reklama