Práce na více projektech

Autor
Příspěvky

1. 10. 2014 v 7:01

Práce na více projektech #52410

misolin
Člen
9 příspěvků

Zdravím,

rád bych se zeptal, jestli jde v SW nějak inteligentně pracovat na více projektech. Jde mi hlavně o ukládání souborů do složek a jejich přemisťování. Po srovnání s Inventorem jsem totiž ze SW lehce zklamán.

Jako příklad uvedu způsob práce v Inventoru. Vytvořím si projekt, určím složku projektu, dále si mohu nadefinovat podložku, kam se ukládají všechny normalizované díly a další pomocné složky. Ve složce projektu se vytvoří soubor projektu. Poté mohu složku projektu jakkoliv přesouvat, vždy stačí v Inventoru pouze odkázat na soubor projektu. Jde mi hlavně o to, že ve složce projektu si mohu dělat prakticky cokoliv. Vytvářet složky, přesouvat soubory apod. Nikdy se ale neztratí propojení mezi modely v sestavě. Soubor projektu mi prakticky říká: všechny součásti a sestavy hledej ve složce kde jsem umístěn a všech podsložkách. Navíc při ukládání mimo složku projektu vždy upozorní. Když pak chci pracovat na něčem jiném, stačí pouze přepnout projekt a mám 100% jistotu, že ukládám do složky dotyčného projektu.

Toto mi strašně u SW chybí. Přesunuli někam do podadresáře soubor (např. složka Festo, Misumi, apod.), ihned nastane chyba. Pochopil jsem, že tyto přesuny by se měly dělat pomocí SW Exploreru. Pokud v něm ale pouze přetáhnu soubor myší do podadresáře, propojení je také ztraceno. Klikat na každý soubor pravým tlačítkem a dávat přesunout mi přijde strašně nepraktické.

Nejde to prosím dělat nějak lépe? Díky.

P.S. Pokud stáhnu z Festa jakýkoliv model (soubor SWB), nikdy se nezobrazí závity. Nevíte jak na to?

1. 10. 2014 v 9:19

Re:Re: Práce na více projektech #55672

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Zdravím,

s prácí v Inventoru žel zkušenosti nemám, ale myslím si, že něco takového by v Solidu mělo jít taky.
Například mi příjde moc užitečná funkce Soubor > Kopírovat projekt…. Upřímně stále mě překvapuje co to umí. Například mi umožní vzít sestavu a zkopírovat všechny její závislé díly vč. výkresů a toolboxu do libovolných složek. Každý díl je možný např. přejmenovat (aniž by ztratil odkaz na sestavu). Dokonce, když zruším „fajfku“ Jedna úroveň složky tak můžu ukládat do podsložek (škoda, asi to nejde vybírat hromadně)

Ze začátku mi trvalo než jsem pochopil co znamená Uložit jako kopii a pokračovat/otevřít, ale i tohle pomáhá při práci s „projekty“. Pokud se ti například stane, že něco přejmenuješ nebo přesuneš a sestava nebo výkres ti ztratí odkazy, tak je můžeš zase ručně propojit zpátky přes Otevřít > Odkazy… dvojklikem na onu položku (pokud si to pamatuješ :-D)

1. 10. 2014 v 14:21

Re:Re: Práce na více projektech #55673

kohen
Účastník
486 příspěvků

Ať se člověk brání zuby nehty u větších projektů a více lidech se bez PDM nedá pracovat. Vždy se najde nějaký dobrák, který vám přepíše soubory (samozřejmě nechtěně).

2. 10. 2014 v 7:12

Re:Re: Práce na více projektech #55674

alda
Účastník
233 příspěvků

A je to zákládní funkce Inventoru? Nebo je to funkce správy dat (PDM), myslím, že u Inventoru se jmenuje Vault? Pokud je to funkce PDM tak u SolidWorksu, myslím, že by to mělo fungovat obdobně. V základní verzi něco takového nenajdeš.
Zajímavý produkt je CustomTools – http://customtools.info/. Umí také pracovat s projekty.

2. 10. 2014 v 7:33

Re:Re: Práce na více projektech #55675

.rf.
Účastník
422 příspěvků

V Inventoru je to základ. Tam bez správně nastavených cest projektu nejde ani pracovat.

2. 10. 2014 v 9:22

Re:Re: Práce na více projektech #55676

misolin
Člen
9 příspěvků

Přesně tak. Pokud je ve firmě pouze jeden konstruktér, tak mi práce v Inventoru přijde nesrovnatelně pohodlnější. Celkově jsem ze SW zklamán. Připadá mi, že nabízí mnohem méně než Inventor, ale třeba si zvyknu. Nemáte prosím někdo nějak odkaz na návod, jak PDM zprovoznit a jak s ním efektivně pracovat? Zkouším si s tím hrát, ale asi mám jinou logiku.

Odpověď na téma