Téma: převod do dwg - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

2. 5. 2021 v 19:06

převod do dwg #81327

Tomas Miler
Účastník
3 příspěvky

Zdravím,

sháním pomoc s převodem do dwg kde se mi ze solidworksu vše uloží do dwg souboru a přehraje ale pak když měřím v tom dwg tak mi to ukazuje v tom špatný hodnoty … věděl by někdo co dělám špatně ?? děkuji

3. 5. 2021 v 9:04

Odpověď na: převod do dwg #81328

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

ahoj, do DWG exportuješ hotový výkres v nějakém přednastaveném měřítku nebo exportuješ v 1:1?

3. 5. 2021 v 20:43

Odpověď na: převod do dwg #81335

Tomas Miler
Účastník
3 příspěvky

ahoj, exportuji v měřítku 1:15 aby díly byli dobře vidítelné na papíře … zjistil jsem že pkud exportuji 1:1 tak je to v pořádku… zajímalo by mě zda to jde ovlivnit když potřebuji dobře viditelný díl na papíře a zároveň do výroby potřebuji poslat  DWG na případnou kontrolu programátorům s  tím že nebudu muset dělat dva výkresy … děkuji za reakci 🙂

4. 5. 2021 v 9:41

Odpověď na: převod do dwg #81338

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

ono to právě u exportu do DWG funguje trochu jinak, viz níže

Jak exportovat výkres v měřítku 1:1 do DWG nebo DXF

V možnostech exportu SOLIDWORKS (menu Nástroje > Možnosti > Možnosti systému > Export) lze do formátu DWG nebo DXF povolit měřítko výstupu 1:1. To znamená, že je geometrie ve výsledném souboru DWG nebo DXF shodná s geometrií reálného modelu.

Nastavení zajistí, že se výkres exportuje jako zvětšený nebo zmenšený podle vámi vybraného základního měřítka. Výběr základního měřítka exportu můžete u konkrétního výkresu provést v menu Nástroje > Možnosti > Možnosti systému > Export.

V případě, kdy základní měřítko nezvolíte ručně, SOLIDWORKS automaticky vybere poměr zmenšení nebo zvětšení dle maximálního počtu pohledů v daném měřítku.

Například: Uvažujme výkres, kde jsou 4 pohledy v měřítku listu 1:4, dále pak 2 detailní pohledy v měříku 1:2. Export proběhne tak, že se celý výkres čtyřnásobně zvětší. 4 pohledy tak budou v měřítku 1:1 a detailní pohledy budou v měřítku 2:1.

7. 5. 2021 v 16:44

Odpověď na: převod do dwg #81358

Tomas Miler
Účastník
3 příspěvky

To je přesně to co jsem potřeboval tisíckrát děkuji 🙂 Vyzkoušeno a funguje! 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama