Téma: Přidávání listů ve výkrese, dotaz? - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

5. 3. 2011 v 12:30

Přidávání listů ve výkrese, dotaz? #51943

Mikim
Účastník
54 příspěvků

Zdravím, mám takový dotaz. Vytvořil jsem si šablonu výkresu, rámeček, razítko a poznámky vázané k vlastnostem dílu a teď potřebuju, aby se mi tato šablona přiřadila i k dalšímu přidanému listu.
Prosím o nasměrování, jak tohoto docílit.
Díky Marek.

6. 3. 2011 v 8:41

Re:Re: Přidávání listů ve výkrese, dotaz? #54241

HONZAV
Účastník
6 příspěvků

Zdravím, soubor=> uložit formát listu – udělat pro každou velikost papíru . Potom když přidáváte list tak Formát/velikost listu a najdete Vámi uložený soubor.

P.S.: předpokládám, že veškeré vlastnosti a razítko máte udělané ve formátu listu.

6. 3. 2011 v 14:37

Re:Re: Přidávání listů ve výkrese, dotaz? #54242

Mikim
Účastník
54 příspěvků

Tak teď nevím, jestli myslíme oba stejnou věc. Tak jen zkusím upřesnit. Vytvořil jsem si vlastní rámeček s razítkem a poznámkamy odkazujícími se na vlastnosti daného dílu, to vše při upravě formátu listu, potom „upravit list“ a potom „uložit“ do složky templates jako „Šablona výkresu (x.drwdot)“. Tuto šablonu si vyberu při otevírání nového dokumentu, v okně kde jsou standartně „díl“, „šablona“, „výkres“. Tam je i moje upravená šablona, v které potom dělám. Ale pokud chci přidat další list, (jako 2/2), tak se mi otevře v předdefinované šabloně a né v té mojí. No a když zkouším přes vlastnosti změnit tuto šablonu, tak je tam jen volba na změnu a na soubory s koncovkou .slddrt.
Takže jsem v koncích…

6. 3. 2011 v 15:58

Re:Re: Přidávání listů ve výkrese, dotaz? #54243

HONZAV
Účastník
6 příspěvků

JJ, myslíme stejnou věc, když máte otevřený výkres s Vaší šablonou … musíte uložit formát listu (*.slddrt), potom dáte přidat nový list a v nabídce při vkládání listu ukážete na tento soubor …

6. 3. 2011 v 19:17

Re:Re: Přidávání listů ve výkrese, dotaz? #54240

Mikim
Účastník
54 příspěvků

Už to funguje, díky za nasměrování…

Odpověď na téma

Reklama

Reklama