Téma: Problém s vazbami - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

8. 2. 2012 v 8:31

Problém s vazbami #52059

BOKISH
Člen
10 příspěvků

Ahoj.
Dokázali byste mi někdo poradit s mým problémem? Potřeboval bych „zavazbit“ rovnou a rádiusovou plochu
(aby malý díl s rovnou plochou, seděl na ploše s velkým radiusem…)

Možná to nedokážu dost dobře vysvětlit – zkusím to pomocí obrázku.. Zkrátka potřebuju aby modrá plocha seděla na fialové… Je to vůbec možné?? :/
[attachment=0:3it068g4]vazba.png[/attachment:3it068g4]

Předem děkuji za odpovědi, snad mi pomůžete 😀

8. 2. 2012 v 9:09

Re:Re: Problém s vazbami #54649

toust
Účastník
92 příspěvků

měla by fungovat tečnost.

8. 2. 2012 v 9:10

Re:Re: Problém s vazbami #54650

BOKISH
Člen
10 příspěvků

@toust wrote:

měla by fungovat tečnost.

Bohužel, nefunguje…

8. 2. 2012 v 9:49

Re:Re: Problém s vazbami #54651

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Dejte sem k dispozici sestavu s díly.

8. 2. 2012 v 9:50

Re:Re: Problém s vazbami #54652

toust
Účastník
92 příspěvků

Jestli je jedna plocha bezpečně rovná a druhá válcová tak musí, je mi jasné, že jsi to zkoušel jako první. Problém bude asi někde jinde. Zkus na tu rovnou nakreslit bod a zavazbit to jako sjednocenou.

8. 2. 2012 v 10:02

Re:Re: Problém s vazbami #54653

BOKISH
Člen
10 příspěvků

Je pravda, že když přidám díly a sestavu, bude to asi lepší 😉 .
[attachment=2:25imvk8u]DRŽÁKPŘESKYZAL.SLDPRT[/attachment:25imvk8u]
[attachment=1:25imvk8u]deska.SLDPRT[/attachment:25imvk8u]
[attachment=0:25imvk8u]Sestava3f.SLDASM[/attachment:25imvk8u]

tady jsou ty díly a sestava – můj hlavní cíl je teď přidat vazbu mezi vrchní plochu desky (s radiusem) a plochu držáku přesky (je to ta rovná plocha se čtyřmi dírami).

Děkuji za reakce…

8. 2. 2012 v 10:32

Re:Re: Problém s vazbami #54654

BOKISH
Člen
10 příspěvků

Tady ještě přikládám foto, jak to vypadá v reálu

8. 2. 2012 v 10:49

Re:Re: Problém s vazbami #54655

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Problém proč nefunguje tečná vazba je v tom, že zakřivená plocha není tvořena obloukem, ale křivkou.
Pokud je to možné, snažil bych se vymodelovat plochu tak, aby byla tvořena obloukovými úseky. Pak bude tečná vazba funovat.
Pokud není možné z nějakého důvodu přemodelovat zakřivenou plochu, pak by vhodným řešením bylo nadefinovat si dotykové body na držáku a zavazbit bod k ploše, vazba Sjednocená.

8. 2. 2012 v 12:17

Re:Re: Problém s vazbami #54656

BOKISH
Člen
10 příspěvků

@.rf. wrote:

Problém proč nefunguje tečná vazba je v tom, že zakřivená plocha není tvořena obloukem, ale křivkou.
Pokud je to možné, snažil bych se vymodelovat plochu tak, aby byla tvořena obloukovými úseky. Pak bude tečná vazba funovat.
Pokud není možné z nějakého důvodu přemodelovat zakřivenou plochu, pak by vhodným řešením bylo nadefinovat si dotykové body na držáku a zavazbit bod k ploše, vazba Sjednocená.

Pustil jsem se do řešení č.2 (nadefinovat 4 dotykové body..) – to sice funguje,ale jen z části – držák se „zavazbí vzhůru nohama“ a nepřišel jsem zatim na žádnou další vazbu,která by ho otočila do požadované pozice, pokud přidávám totiž vazbu bod-zakřivená plocha, nejde použít funkce ZAROVNÁNÍ VAZBY..

Přesto velmi děkuji za rady… věřím, že vám profíkům by to asi nedělalo takový problém.. :).
Jdu zkoušet dál…

…………………………..OPRAVA…………………………….

Táák konečně se mi to podařilo, teď to zbývá jen trochu poladit, aby držáky seděly na díry pro šrouby..

Mimochodem nevíte jak v té zakřivené ploše odebrat díry,tak aby korespondovaly s radiusem a náklonem držáku? Pokud držák přichytím vazbami, tak, jak jsme tu řešili, tak bude nakloněný podle „radiusu“ na kterém „sedí“, takže nemůžu odebrat díry rovně.

Ještě jednou díky moc za rady, hlavně .rf. 😉

8. 2. 2012 v 13:25

Re:Re: Problém s vazbami #54657

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Pro zavazbení na plochu bych volil pouze 3 body, jinak může dojít ke kolizi vazeb.
Pro díry bych si v sestavě vytvořil bod jako střed díry v držáku, v tomto bodě tečnou rovinu v dílu prkna, na ní prvek díra. Záleží na poloze děr, postup by se musel několikrát opakovat.

8. 2. 2012 v 15:25

Re:Re: Problém s vazbami #54658

BOKISH
Člen
10 příspěvků

@.rf. wrote:

Pro zavazbení na plochu bych volil pouze 3 body, jinak může dojít ke kolizi vazeb.
Pro díry bych si v sestavě vytvořil bod jako střed díry v držáku, v tomto bodě tečnou rovinu v dílu prkna, na ní prvek díra. Záleží na poloze děr, postup by se musel několikrát opakovat.

.rf. JE BŮH 😀 díky moc za rady, udělal sem to podle toho a vše je jak má být :)..

Ještě jednou díky…

Odpověď na téma

Reklama

Reklama