Téma: Problém s vycentrováním modelu na střed videa - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

19. 10. 2013 v 21:16

Problém s vycentrováním modelu na střed videa #52286

sendak
Člen
6 příspěvků

Dobrý den,

mám problém při vytvoření videa z pohybové studie a použítí třeba izometrického pohledu mám model ve videu v pravém dolním rohu a půlka ho chybí, nevíte kde se dá nastavit aby model byl neustále uprostřed videa ve všech základních pohledech?

Děkuji

20. 10. 2013 v 19:58

Re:Re: Problém s vycentrováním modelu na střed videa #55364

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Když pohybovou studii prohlížíš (pouštíš animaci) tak jede normálně, nebo také odskočí do rohu? Jestliže ano, pak si nastav pohled, který potřebuješ, a v pohybové studii prvým myšítkem klikni na tečku u „orientace a pohledy kamery“ a vyber „nahradit klíč“.

21. 10. 2013 v 4:40

Re:Re: Problém s vycentrováním modelu na střed videa #55365

sendak
Člen
6 příspěvků

Pokud si pustím animac v Solidu tak je zobrazena jak má, ale pokud uložím video tak je posunuté mimo střed, nastavuji formát 16:9.

21. 10. 2013 v 6:23

Re:Re: Problém s vycentrováním modelu na střed videa #55366

alda
Účastník
233 příspěvků

Mohlo by to mít něco společného s levym panelem (strom historie), když ho skryjete (těmi třemi šipečkami nad sebou na svislé liště) tak by to mohlo pomoci?

21. 10. 2013 v 8:40

Re:Re: Problém s vycentrováním modelu na střed videa #55367

sendak
Člen
6 příspěvků

ano máte pravdu! je to tím panelem, Děkuji

27. 10. 2013 v 8:08

Re:Re: Problém s vycentrováním modelu na střed videa #55368

sendak
Člen
6 příspěvků

Ještě se Vás zeptám, nechci zakládat nové vlákno, pokud vytvářím animaci a otáčí se mi model kolem jedné osy, tak bych potřeboval nastavit osvětlení tak, aby by model nasvětlen ze všech stran nikoliv jen z jedné a z druhé byl celý tmavý (jako ve stínu). Přidal jsem si kuželová světla ze 3 stran + ze shora na model a není to ono, potom jsem všechna světla vypnul a zesvětlil prostředí na hodnotu 0,6, což vypadá pěkně ale po uložení animace je model nasvětlen pouze z jedné strany. Neexistuje nějaká šablona na použití osvětlení? Nebo jak si mám nastavit světla aby model byl osvětlen ze všech stran stejně.

Děkuji

27. 10. 2013 v 18:35

Re:Re: Problém s vycentrováním modelu na střed videa #55369

alda
Účastník
233 příspěvků

V nastavení světla (s názvem Směrové nebo Directional) odškrtněte možnost Zamknout na modelu.

29. 10. 2013 v 13:07

Re:Re: Problém s vycentrováním modelu na střed videa #55370

sendak
Člen
6 příspěvků

děkuji

Odpověď na téma

Reklama

Reklama