Téma: promítnutí geometrie - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

22. 9. 2015 v 11:37

promítnutí geometrie #61104

lucie vodehnalová
Účastník
2 příspěvky

Dobrý den ,dosud jsem s kreslila v  Inventoru, který měl funkci promítnutí geometrie.Tuto funkci jsem používala při umístění drážek na hřídeli, nebo pokaždé, když jsem kótovala skicu vzhledem k k opačné(neviditelné )straně dílu).Neviditelné hrany jsem označila a oni byly vidět ve všech náhledech, Bylo možné k těmto hranám vztahovat kóty. Má takovou funkci i solidworks? Při použití referenční geometrie se mi prosvítí osy, ale neprosvítí se mi hrany, ke kterým bych mohla vynést kótu.Děkuji za odpověď.Lucie

22. 9. 2015 v 12:42

Odpověď na: promítnutí geometrie #61105

toust
Účastník
92 příspěvků

Dobrý den, SolidWorks dokáže kótovat přímo k neviditelným hranám. Není potřeba je nějak označovat. Dokonce jde kótovat např. i k povrchové přímce válce.

Přílohy

22. 9. 2015 v 19:31

Odpověď na: promítnutí geometrie #61107

lucie vodehnalová
Účastník
2 příspěvky

Děkuji za odpověď.

Bohužel mi není jasné jak jste to nakreslil a okótoval.

Já přímku na válci nakreslím pouze ,když použiji pomocnou rovinu,která je tečná s povrchem. V tomto případě lze přímku okótovat od čela válce, ale nelze ji kótovat od průměru.Musela bych použít další pomocnou rovinu .

Můžete mi popsat , jak přímku na válci kreslit jednoduchým způsobem? Děkuji.Lucie

22. 9. 2015 v 19:49

Odpověď na: promítnutí geometrie #61108

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Zapomeňte na promítání hran, jak je tomu v Inventoru. Pokud máte již vytvořený prvek válce, začněte na vybrané rovině (například počáteční rovině souřadného sytému) kreslit novou skicu, nastavte kolmý pohled na zvolenou rovinu a můžete kreslit entity, které se budou automaticky vazbit na obrysové úsečky. Stejně budou fungovat i kóty. Pozor na případné zapnutí výběrových filtrů.

22. 9. 2015 v 21:54

Odpověď na: promítnutí geometrie #61109

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

přejetím nad správným místem válce se zachytí obrysová hrana. Škoda, že zachycení obrazovky neukáže šipku, kudy se pohybuje…

Přílohy

25. 9. 2015 v 7:47

Odpověď na: promítnutí geometrie #61112

kohen
Účastník
486 příspěvků

Nebojte se použití 3D skici = jednoduché.

25. 9. 2015 v 9:22

Odpověď na: promítnutí geometrie #61119

pepe
Účastník
682 příspěvků

Zas radši nepoužívej 3D skici tam, kde nemusíš. 3D skici pak hlavně nepodporuje spoustu prvků, jako obyčejné vysunutí atp.Nechci se tě nějak dotknout lucie, ale zkus třeba alespoň základní kurzy SolidWorks, ať o pracovních postupech zjistíš víc…. Najdeš je v menu Nápověda > Kurzy Solidworks.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama