Téma: Rozvin přechodu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

4. 2. 2016 v 11:03

Rozvin přechodu #62847

Hany
Účastník
6 příspěvků

Zdravím,

potřebuji vytvořit rozvin pro vyřezání laserem a následné naohýbání. Jedná se o přechod obdélník – trubka. Vytvořit přechod se mi již povedlo (viz příloha), ale rozvinout a případně vložit do výkresu s místy ohnutí už ne. Nevěděl by někdo jak na to? V SW používám verzi 2016.

Přílohy

4. 2. 2016 v 18:25

Odpověď na: Rozvin přechodu #62852

Ales
Účastník
272 příspěvků

2016 nemám takže to nemůžu načíst, ale podle pdf mi to připadá jako nerozvinutelný tvar.

4. 2. 2016 v 19:08

Odpověď na: Rozvin přechodu #62853

Hany
Účastník
6 příspěvků

Rozvinutelný tvar to je, jen to neumím v SolidWorks a musím s tím otravovat známého, který má v práci Autodesk a tam to není problém (viz příloha).

Přílohy

4. 2. 2016 v 19:50

Odpověď na: Rozvin přechodu #62856

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Podle mých zkušeností je zrovna v plechových dílech Solidworks lepší než Inventor. Návodů na vymodelování přechodového kusu je na internetu dostatek, např. https://www.youtube.com/watch?v=gtvkfs8UvLk.

9. 2. 2016 v 12:27

Odpověď na: Rozvin přechodu #62927

pepe
Účastník
682 příspěvků

Doporučuju zarovnat středy a nastřižení obou profilů

dále pak pro můj klid dělám i rozdělení kružnice (Rozdělit entity) na stejný počet segmentů

Solid pak lépe ví, jaký bod s jakým bodem spojit, hlavně ty můžeš předpovídat jak vlastně spojení dopadne

a když zadáváš spojení profilů klikni na body které se mezi sebou mají spojit usnadníš SW a hlavně i sobě práci

mrkněte na model v příloze SWx 2014 – na rychlo vytvořený

Přílohy

Odpověď na téma

Reklama

Reklama