Téma: Složitější plošné práce a jejich zjednodušení - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

18. 3. 2022 v 8:26

Složitější plošné práce a jejich zjednodušení #82702

Izzy
Účastník
140 příspěvků

Dobrý den
Ahoj
Mám složitý díl ve *.stp (je to objemové tělo).
Potřebuji udělat plochy jedné strany(té viditelné vnitřní na obr.). Zalepit všechny otvory. A z povrchu vytáhnout výběhové plochy kolem dokola aby bylo možné udělat kopyto pro frézování (negativní tvar formy).
Dělal jsem to pomocí Odsazený povrch vzdálenost 0. O klikání všech skoro 2000 ploch je zdlouhavé.

Je zde nějaká možnost výběru?
A je zde možnost zkontrolovat zda je povrch sjednocen a nechybí v něm žádná malá plocha? Eventuelně kde ta ploška chybí?

Dále ty výběhové ploch jsem zatím nezkoušel.

Potřebuji poradit funkce a triky které by se na to daly použít.
Předem Děkuji

Přílohy

18. 3. 2022 v 12:57

Odpověď na: Složitější plošné práce a jejich zjednodušení #82704

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

ahoj, u těchto složitějších modelů lze postupovat pomocí modelování forem. v command manageru si zapni kartu Formy a zde se ti zobrazí všechny potřebné ikony pro práci s formami. vysvětlení práce s formami je skoro na jednodenní školení, ale na youtube můžeš najít několik tutoriálů, jak postupovat, viz např. https://www.youtube.com/watch?v=Dzg7TyzG92w

 

18. 3. 2022 v 20:15

Odpověď na: Složitější plošné práce a jejich zjednodušení #82705

Izzy
Účastník
140 příspěvků

Děkuji za odkaz docela to pomohlo.
Měl bych na tebe otázku jak dlouho by to trvalo tobě jako zkušenému uživateli 🙂
Myslím udělat ořezovou plochu z tohoto dílu. Prosím jen zkušený hrubý odhad profesionála.
Ono je tam pár záludností které se musí řešit záplatami.

21. 3. 2022 v 7:52

Odpověď na: Složitější plošné práce a jejich zjednodušení #82707

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

ahoj, těžko říct takhle z hlavy :), záleží opravdu na složitosti modelu, použití uzavíracích povrchů atp., nejdelší bude vybírání entit v prvku Dělící křivka, ale tady můžeš použít klávesové zkratky „Y“ (yes) a „N“ (next) pro rychlý výběr geometrie, protože výběr pomocí myši může být nepřesný. u tohoto modelu na tom můžeš klidně strávit dopoledne, ale taky za hodinu dvě nemusíš mít co dělat 🙂

21. 3. 2022 v 9:56

Odpověď na: Složitější plošné práce a jejich zjednodušení #82708

toust
Účastník
92 příspěvků

Ještě dám dva typy. Při výběru vyklikáváním použij „vybrat tečnost“ nebo „vybrat spojené plochy“. Ušetří to dost kliků. Nebo pokud je díl tvarově vhodný, takový jakoby plechový, což vypadá že bynto být mohl, někdy může dost pomoc smazat ty boční plochy. Výlisek se pak automaticky rozpadne na dně plošné těla a nemusí se toho tolik vyklikávat. Samozřejmě ty boční plochy jsou taky potřeba, tak před smazáním ješte odsadit nebo sešít.

Kontrola je v analýzách „ověřit“.

Čas se odhadnou nedá, záleží to kus od kusu. Dělal jsem teď tři velmi podobné výlisky, první dva cca půl den až den, ten třetí týden. Jenom kvůli tomu, že tam byly něktoré plochy poškozené.

24. 3. 2022 v 8:22

Odpověď na: Složitější plošné práce a jejich zjednodušení #82724

Izzy
Účastník
140 příspěvků

Velice děkuji za tipy.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama