Téma: spoje svařovaný rám - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

28. 7. 2015 v 12:20

spoje svařovaný rám #60643

Michal Kvita
Účastník
9 příspěvků

Ahoj, potřeboval bych poradit.

Vytvořil jsem si skicu pro vzor rámu. Vložil jsem do něj profil a chtěl jsem dokončit navázání konců jednotlivých profilu.

Chci aby spojení vypadalo takto (jak je na obrázku_1) a to se podařilo. Při tvorbě výkresů se mi, ale objevovaly nesmyslné hodnoty délky profilů.

Při vytvoření spoje se vždy vytvořil protikus pro „dokonalého spojení“ (obrázek_2).

Lze aby spojení bylo vytvořeno na tupo bez těchto protikusů? Reálně tam bude spojovací prvek.

 

Děkuji

Přílohy

30. 7. 2015 v 7:08

Odpověď na: spoje svařovaný rám #60647

_itsJean_
Účastník
3 příspěvky

Ahoj, setkal jsem se s podobným problémem. Profily se mi protínaly pouze do toho místa kde končila skica (viz obr. 001). Ovšem problém jsem vyřešil:

a) Funkcí Ořezat / prodloužit

b) Lepší strukturou vkládáním profilů přes Skupiny, tak aby umožňovaly si vybrat jak bude roh vypadat

Přílohy

30. 7. 2015 v 9:27

Odpověď na: spoje svařovaný rám #60649

Michal Kvita
Účastník
9 příspěvků

Děkuji za radu, ale tohle jsem na mysli neměl.

Rohy vytvořím bez problémů. Například u uzavřených jednoduchých profilů (jakl) viz obrázek_3 kde se to vytvoří jednoduše a právě tak jak chci.

Problém mi vzniká u složitých extrudovaných profilů. roh to pořád vytvoří stejně, ale u jednoho profilu to navíc vytvoří zuby (obrázek_4), který se zapasuje do drážky. Následně ve výkresu je uvedená délka právě tohoto profilu + délka toho zubu. Tento zub tam nikdy v reálu nebude. Bude tam vložen spojovací prvek.

Má otázka zní. Lze tento zub nějak v modelu zrušit, při volbě rohu? Cílem totiž je získat skutečné délky profilů, které se budou řezat.

Nebo nelze budu muset na dílně říkat že tady u tohoto profilu si vždy odečti tolik a tolik, protože to je ten zub navíc. Pak se jedná o délku kterou chci aby na pile nařezal.

Přílohy

30. 7. 2015 v 9:59

Odpověď na: spoje svařovaný rám #60652

_itsJean_
Účastník
3 příspěvky

Pochopil jsem to, samo mě to zajímá v čem bude skrytý problém. Jelikož poslední dobou taktéž pracuji s těmito extrudovanými profily a zatím jsem se setkal pouze s nedokončeným rohem.

Ještě mě napadlo, jestli není problém v nastavení, zkusil jsem si jednoduchou konstrukci a myslím si, že by to mohlo být ono, resp. u mě se to tak chovalo. Zkuste se kouknout na to nastavení. Hodnoty viz obr. 002 mi dělaly ty samé problémy co vám. Viz obr. 003 se mi vytvořila reálná délka profilu.

Přílohy

30. 7. 2015 v 11:47

Odpověď na: spoje svařovaný rám #60659

Michal Kvita
Účastník
9 příspěvků

ano máte pravdu, ale tohle mi funguje když mám obyčejné profily a né složité.

dám sem díly a výkres + extrudovaný prvek pro knihovnu,

když tak zkuste.

 

Přílohy

30. 7. 2015 v 12:15

Odpověď na: spoje svařovaný rám #60664

_itsJean_
Účastník
3 příspěvky

Bohužel pracuji ve verzi 2014. Soubory mi nejdou otevřít.

3. 8. 2015 v 6:47

Odpověď na: spoje svařovaný rám #60665

Michal Kvita
Účastník
9 příspěvků

Pokusím se sehnat někde straší verzi a poslat to znovu

6. 8. 2015 v 9:26

Odpověď na: spoje svařovaný rám #60675

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Problém nebude tak složitý, jak se zdá. Celou tuhle parádičku ovlivní jedno jediný zatržítko: Povolit výstupek (viz obrázek). Pokud je zapnuté bude se profil navzdory nastavení rohu stále prodlužovat, aby vyplnil všechny dutinky až k samotnému obrysu skici profilu. Pokud to zatržítko vypneš, bude se to ořezávat bez výstupku. viz nápověda: http://help.solidworks.com/2015/czech/Solidworks/sldworks/HIDD_DVE_FEAT_WELD_MEMBER.htm?rid=145580

Přílohy

6. 8. 2015 v 12:54

Odpověď na: spoje svařovaný rám #60678

Michal Kvita
Účastník
9 příspěvků

Děkuji, takto jsem to zkoušel a nešlo mi to, právě proto jsem psal zde.

Teď jsem to opět vyzkoušel a výstupek zmizel, ale jakmile jsem potvrdil celkové Vkládání profilu tak se výstupek opět vytvořil.

Na podruhé zmizel, tak asi nějaká chybka.

Díky za radu

1. 9. 2015 v 12:59

Odpověď na: spoje svařovaný rám #60882

Michal Kvita
Účastník
9 příspěvků

Prosil bych ještě jednu radu na toto téma. Výstupek funguje jak má, ale když vkládám například různé profily (AL 80×80 a AL 80×40) tak se mi tato možnost nikde neobjeví.

Nejspíš postupuji špatně při tvorbě rámu s různými rozměry profilů.

Jak tedy tento výstupek odebrat (popřípadě jak postupovat při tvorbě rámu), když jsou vkládány různé rozměry profilů

 

Děkuji

Odpověď na téma

Reklama

Reklama