Téma: Spojení čar - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

16. 3. 2015 v 14:09

Spojení čar #52488

Ales
Účastník
272 příspěvků

DraftSight: Mám dvě čáry (každou tvořenou několika úsečkami) a chtěl bych je spojit do jedné. Múže mi prosím někdo poradit, kdy na to? Tenhle program normálně nepoužívám, ale teď potřebuju upravit jedno DXF a nic jiného nemám, proto se omlouvám za takhle triviální začátečnický dotaz. Nějak to v menu nemůžu a nemůžu najít…
Předem dík za každý tip.

16. 3. 2015 v 15:35

Re:Re: Spojení čar #55949

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Můžete změnit na křivku a připojit segmenty. Příkaz pedit (polyline edit).

16. 3. 2015 v 17:01

Re:Re: Spojení čar #55950

Ales
Účastník
272 příspěvků

Díky, k polyline edit jsem se dostal a ani ťuk. Asi jsem v něčem úplně vedle 🙂 Snad ode mně nebude příliš drzé, když sem dám příklad souboru, který mi dělá problémy? Potřebuju tam udělat ze šipky, která se teď skládá z pěti čar, uzavřený obrys, aby mi s tím zase byl ochotný pracovat software od laseru.
Děkuji.

16. 3. 2015 v 18:52

Re:Re: Spojení čar #55951

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Nevím proč by vám příkaz pedit neměl fungovat. V přiloženém archivu je ukázkové video.
Šipky spojíte, co si počnete s textem nevím.

16. 3. 2015 v 19:30

Re:Re: Spojení čar #55952

Ales
Účastník
272 příspěvků

Moc děkuju. Nefungovalo to proto, že jsem netušil, že se to musí konvertovat na spline (nebo polyline nebo co že to vlastně je, ještě se v tom moc neorientuju) a že není čára jako čára 🙂 Co si počnu s písmeny to ještě nevím, myslel jsem, že to bude totéž, ale ona je zjevně rovná čára zase něco principiálně jiného než zahnutá 🙂 Ale teď už jste mě nasměroval a nějak se s tím poperu.
Díky.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama