Téma: Svařovací profily - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

25. 5. 2015 v 9:24

Svařovací profily #52516

jardakykolka
Účastník
1 příspěvek

Dobrý den,

Snažím se vytvořit databázi vlastních svařovacích profilů. Našel jsem na youtube videonávod jak to udělat. Jde o to udělat jednu skicu a pomocí konfigurační tabulky vytvořit x konfigurací té skici. To by nebyl problém, ale další krok je spuštění makra, které z těchto konfigurací udělá samostatné soubory .sldlfp a ty už pak slouží jako knihovna pro modul svařování. Problém je v tom, že nemám to makro a nikde ho nemůžu najít, takže když by jste ho někdo měl, byl bych za něj vděčný. A nebo pokud máte nějaký jiný způsob jak toto provést, tak se rád přiučím.

Díky Jarda.

Přílohy

27. 5. 2015 v 5:34

Re:Re: Svařovací profily #56006

Anonymní uživatel
Neaktivní
21 příspěvků

Dobrý deň,

ak používate novší SW tak stačí ak si vytvoríte jeden profil a následne ostatné profily vytvoríte pomocou konfiguračnej tabuľky. Tým pádom odpadá nutnosť vytvárať samostatné .sldlfp súbory ale všetko to budete mať v jednom. 🙂

29. 5. 2015 v 22:19

Re:Re: Svařovací profily #56007

Ladas
Účastník
32 příspěvků

Patrně je myšleno jedním profilem tabulka v excelu. Mám to takto udělané podle katalogu Ferony – černý materiál, Nerez podle Nerezových materiálů a hliník taktéž. V tabulce mám napsané vlastnosti, které potřebuji. Funguje to bez problémů. Navíc, když se mění rozměr profilu, tak nevypadnou vazby. Nic na tom není, mi to zpracovala dcera a není strojař.

27. 2. 2016 v 11:05

Odpověď na: Svařovací profily #63481

Lukáš Kantor
Účastník
61 příspěvků

Už jsem na to přišel xd

29. 2. 2016 v 8:37

Odpověď na: Svařovací profily #63513

pepe
Účastník
682 příspěvků

9. 8. 2016 v 11:39

Odpověď na: Svařovací profily #65620

Alexander Šimeček
Účastník
12 příspěvků

Díky za bezva tip na knihovnu profilů. Jen mi chvilku trvale než jsem přišel na to, že tyhle konfigurované knihovny profilů musí být v adresáři o úroveň výš. Jinak se nerozbalí poslední výběr – velikost profilu.

A jako bonus jsem s tím vyřešil i připojené vlastnosti. V mém případě skladové číslo.

Stačilo přidat do Vlastností/Závislý na konfiguraci patřičnou položku, přidat ji do konfigurační tabulky a pak už jen v Excelu pěkně dopsat…

15. 8. 2016 v 8:36

Odpověď na: Svařovací profily #65635

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj, na mujsolidworks už je o tom taky celý seriál článků 😉

http://www.mujsolidworks.cz/svarovani-jak-vytvorit-a-pridat-do-knihovny-vlastni-profil/

18. 8. 2016 v 14:40

Odpověď na: Svařovací profily #65661

Michal Brabenec
Účastník
6 příspěvků

Nechtělo by se někomu hodit soubory sldlfp ve složkách někam na úložiště? 😀 pro ty línější z nás…

3. 8. 2017 v 14:17

Odpověď na: Svařovací profily #70136

Alexander Šimeček
Účastník
12 příspěvků

Ahoj,

mám dotaz. Pokusil jsem se vytvořit si nový svařovací profil, ale nejde mi vložit do dílu. Co dělám špatně? Jiné profily mi jdou…

Chyb-profil

3. 8. 2017 v 14:20

Odpověď na: Svařovací profily #70137

Alexander Šimeček
Účastník
12 příspěvků

Nevím proč, ale na první pokus se mi nepovedlo vložit soubor profilu.

7. 8. 2017 v 12:13

Odpověď na: Svařovací profily #70145

pepe
Účastník
682 příspěvků

na nové dotazy je lepší zakládat nová vlákna Alexandere 😉

Jinak mrkni na tento návod – http://www.mujsolidworks.cz/svarovani-jak-vytvorit-a-pridat-do-knihovny-vlastni-profil/

Myslím , že jsi neprovedl Přidání skici do knihovny, v návodě se dočteš jak na to.

7. 8. 2017 v 13:22

Odpověď na: Svařovací profily #70149

Alexander Šimeček
Účastník
12 příspěvků

Ano, bylo to ono, díky.

A příště tedy založím nové vlákno nebo se budu snažit lépe hledat. 🙂

8. 8. 2017 v 10:17

Odpověď na: Svařovací profily #70157

pepe
Účastník
682 příspěvků

To je skvělé! Jsme rád, že ti to pomohlo 🙂

8. 3. 2023 v 19:22

Odpověď na: Svařovací profily #84607

TondaB
Účastník
8 příspěvků

Dobrý den všem.

Snad nebudu opakovat už vyřešený problém, a pokud ano, omlouvám se.

Snažím se vytvořit vlastní profil. Tvořím podle návodů zde doporučených, a není s tím žádný problém. Tedy do chvíle, kdy vytvořím tabulku přířezů. Tam se mně v popisu nezobrazí rozměry profilu, a jsem skutečně zoufalej, ale nemůžu na to přijít. U profilů z programu tento problém není. Prosím o radu. Děkuju.

9. 3. 2023 v 9:00

Odpověď na: Svařovací profily #84608

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Ahoj,

máš u nově tvořeného profilu vytvořené Uživatelské vlastnosti? (Soubor -> Vlastnosti). Můžeš si otevřít soubor nějakého profilu, kde vše funguje a podívat se, jak jsou tam Uživatelské vlastnosti vytvořeny. Potom si podobně vyplnit u tvých nových souborů.

Ještě je určitě dobré vědět, že Uživatelské vlastnosti může nastavit buď pro celý model nezávisle na konfiguracích nebo pro jednotlivé konfigurace zvlášť.

  • Odpověď byla upravena před 1 rokem uživatelem Tomes.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama