Téma: Tazeni po 3D krivce - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

9. 8. 2009 v 15:15

Tazeni po 3D krivce #51626

Anonymní uživatel
Neaktivní
10 příspěvků

Dobry den,

chtel bych vytvorit tazeny profil s promennym prurezem po 3D krivce. Krivku jsem vytvoril pomoci importovanych bodu. Stav je takovy, ze na zacatku a konci krivky mam vytvorenou skicu s danym profilem (prurez je funkci uhlu natoceni krivky, jak tloustka tak sirka). Jenze nejsem schopen vytvorit tazeni bud pomoci dane funkce nebo zadanim pocatecniho a koncoveho profilu. Mohl by mi nektery chytry clovek poradit.

Predem dik.

Jrz

11. 8. 2009 v 5:05

Re:Re: Tazeni po 3D krivce #53128

lapip
Člen
98 příspěvků

Ahoj,
neháže ti to nějakou chybu nebo hlášení když se snažíš vytvořit tažení po křivce?
Zkus tady dát obrázek toho co děláš popřípadě zkus to tu hodit k zhlédnutí.

Jelikož občas mívám stejné problémy jako ty ( vytvářím složité 3D trasy potrubí ) tak vím, že občas to je prkotina. je to třeba špatně nadefinovaný uhel nebo něco ( solid je v tomto vysoce inteligentní a detekuje jakékoliv výrobní nesrovnalosti )

11. 8. 2009 v 7:24

Odpověď na: Tazeni po 3D krivce #53129

Anonymní uživatel
Neaktivní
10 příspěvků

Ahoj,

do prilohy jsem pridal pohledy. Zkusim priblizit problem. Jedna se o membranu, kde pocatecni prurez je 0,1×0,1 a konecny 0,5×0,012. Rozmery prurezu(sirkaxtloustka a rozmery krivky(strednicova krivka) se meni v zavislosti na uhlu natoceni (uhel=0-4,5rad). Body krivky jsem vypocetl v MATLABu a pomoci textoveho souboru naimportoval do SOLIDU.

Po jistem zkouseni jsem dospel k zaveru, ze budu muset pouzit pri tazeni funkci „Vodici krivky“. Tedy budu muset naimportovat dalsi 4 krivky, ktere mi budou udavat zmenu prurezu pri tazeni (doufam).

Samozrejme by bylo lepsi mit v jistych mistech krivky nadefinovane pricne prurezy a pomoci nich udelat tazeni, ale zatim nevim jestli je to mozne.

Az vyzkousim ty „vodici krivky“ dam vedet jinak kazdy jiny napad je vitan.

S pozdravem

Jrz

horni izometricky

Přílohy

11. 8. 2009 v 11:42

Re:Re: Tazeni po 3D krivce #53130

alda
Účastník
233 příspěvků

Ideální budou všechny 4 vodící křivky, počáteční a koncový profil. Pokud to dostanete z Matlabu tak by to mělo bez problémů fungovat.

11. 8. 2009 v 14:09

Re:Re: Tazeni po 3D krivce #53131

Anonymní uživatel
Neaktivní
10 příspěvků

Naimportoval jsem 1 krivku, po ktere provadim tazeni pocatecniho profilu a 4 vodici krivky (tvori hrany tazeneho profilu). Koncovy profil podle helpu nemusi byt zadan. Jenze pokazde kdyz chci profil vytahnout SOLID vyhodi hlasku „Prechodny profi # 2 nelze vyresit. Zkuste upravit vztahy a koty puvodni skici rezu“.
Zkousel jsem to i s jednou vodici krivkou, ale se stejnym vysledkem.

S pozdravem

Jrz

11. 8. 2009 v 14:36

Re:Re: Tazeni po 3D krivce #53132

alda
Účastník
233 příspěvků

Zkuste funkci Spojení profilů. Zadáte počáteční a koncový profil a 4x vodící křivku.

11. 8. 2009 v 16:32

Re:Re: Tazeni po 3D krivce #53133

Anonymní uživatel
Neaktivní
10 příspěvků

To Spojeni profilu vypada, ze by i slo, ale mohu tahnout, jen kdyz vyberu 2 vodici krivky – bud zmena tlousky nebo sirky profilu nebo muzu vyuzit strednici, to ale SOLID zmenu prurezu rozpocita podle sebe. Navic dany tazeny profil bohuzel „zachovava konstantni normalu“ coz je nazadouci. Jine kombinace vodicich krivek jsem take zkousel a bez reakci.

11. 8. 2009 v 16:45

Re:Re: Tazeni po 3D krivce #53134

alda
Účastník
233 příspěvků

Pokud můžete přiložte zde soubor těch křivek – sldprt i step-(kdyby měl někdo starší verzi) (při ukládání nastavte v možnostech – exportovat 3D křivky) . Mrkneme na to.

11. 8. 2009 v 16:57

Odpověď na: Tazeni po 3D krivce #53135

Anonymní uživatel
Neaktivní
10 příspěvků

Prikladam soubor (STEP format nelze prilozit). Rozmery prurezu jsem psal vyse. Za jakekoliv pripominky budu vdecny.

Přílohy

12. 8. 2009 v 11:24

Odpověď na: Tazeni po 3D krivce #53136

kohen
Účastník
486 příspěvků

Zkoušel jsem spojení profilů + 4x vodící křivka = pokud jsem zadal jen dva profily na koncích křivky (střednice), tak SW mněl problém. Pokud spojení profilů provedu z více profilů (nepřekročím celou otáčku na křivce) vše funguje. Je to sice více práce, ale alespoň něco.

tazení_1 tazení_2 tazení_3

Přílohy

12. 8. 2009 v 11:50

Re:Re: Tazeni po 3D krivce #53137

alda
Účastník
233 příspěvků

Moc pěkné!!! Tleskám.

12. 8. 2009 v 14:40

Re:Re: Tazeni po 3D krivce #53138

Anonymní uživatel
Neaktivní
10 příspěvků

Funguje to, dik. Jen se chci zeptat, kdyz delam to tazeni a chci pokracovat k dalsimu profilu, SOLID mi uz nenabizi vodici krivky, jelikoz jsou jiz vlastnene predeslym tazenim. Jde to obejit? Nebo taky budu muset ty vodici krivky rozlozit na casti?

13. 8. 2009 v 5:30

Re:Re: Tazeni po 3D krivce #53141

kohen
Účastník
486 příspěvků

Nejjednodušší je vytvořit všechny profily (skici na křivce) předem a příkazem spojit profily vybrat postupně za sebou všechny profily + všechy vodící křivky = jeden příkaz bude pro celou křivku. Pokud by jsi chtěl křivku dělit = musí se předem ve 3D skicování převzít geometrie vodících křivek a to každé zvlášť = jedna vodící křivka = jedna 3D skica.

13. 8. 2009 v 12:17

Re:Re: Tazeni po 3D krivce #53142

Anonymní uživatel
Neaktivní
10 příspěvků

To: kohen
Nemohl bys mi prosim te preposlat ten vysledny soubor tazeni? Delam presne (doufam) to co radis, ale stale se mi to nedari vytahnout. Kdybys byl tak hodny a preposlal at se na to muzu podivat a poucit co delam spatne.

Dik

Jrz

14. 8. 2009 v 4:48

Re:Re: Tazeni po 3D krivce #53139

kohen
Účastník
486 příspěvků

Budu to muset udělat znovu protože původní je v SW 2010. Tak vydrž.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama