Téma: Test statiky stavby problem - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

1. 1. 2023 v 19:01

Test statiky stavby problem #84386

Zdenek krejci
Účastník
2 příspěvky

Dobrý den, rád bych se zeptal zkušených, na názor na výsledek mé simulace. Mám model konstrukce domu a výsledek simulace se mi nějak nezdá. Viz příloha

Materiál smrk, váha sedí dle tj. váhou to nebude a parametry pevnosti v tlaku, a skluzu se zdá nemají nijak velký vliv. Nechápu jak to solidworks počítá nebo řeší.

Mám nastavenou jen gravitaci země a model bych rád analyzoval jen vlastní vahou konstrukce.

Přílohy

2. 1. 2023 v 13:32

Odpověď na: Test statiky stavby problem #84388

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

a to je čehovýsledek? je to vždycky vizuálně hodně přehnaný, musíte se podivat na ten graf vpravo nahoře. Ale měl jsem za to, že materiály jako dřevo v tom ani simulovat nejdou. Já mám teda jen SW 2021 PRO, tam nejde simulovat ani vícetělový díl, tohle bude premium, v tom jsem nikdy nedělal

4. 1. 2023 v 11:59

Odpověď na: Test statiky stavby problem #84389

Zdenek krejci
Účastník
2 příspěvky

Díky za odpověd, hele už jsem to taky zjistil že je to brané jako měřítko deformace takže tam je pak na zaškrtnutí  reálný stav. Tohle už je ok. Jen teď jsem se zasekl u toho že v části domu mám podle mne nesmyslné prohnutí to řeším teď a je to celkem oříšek. Co se týče co umí můj sw analyzovat, nabízel mezi materiály i dřevo tak jsem prostě předpokládal že umí vše podle toho co mu nastavíš. Jediné co mě zaráži je že nejde u dřeva uložit jinou než izotropní vlasnost. Jelikož dřevo izotropní materiál není ale anizotropní da se použít ortotropní ale to tam po uložení prostě nezůstane, tak nevím jestli to není ten problém.

Přílohy

Odpověď na téma

Reklama

Reklama