Téma: Text k převedení na plech - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

22. 12. 2014 v 7:03

Text k převedení na plech #52444

romann
Účastník
130 příspěvků

Dobrý den.

Vytvořil jsem text tak, že :
1) v Corelu jsem objekt převedl na křivky a uložil do dxf
2) v Autocadu jsem to pospojoval a připravil pro Solidworks
3) v Solidworksu chci objekt převést na plech – takto vytvořený plechový díl mám jako podklad pro vypálení na laseru

V Solidworksu mi to stále nechce udělat plech.

Přikládám jak zdroj z Autocadu tak skicu v Solidworks (2013).

Měl by na to někdo radu, jak s křivkami, které importuji do Solidworks ?
A také, kde jsem udělal chybu ?

Díky
Roman

22. 12. 2014 v 10:01

Re:Re: Text k převedení na plech #55802

Frenk
Účastník
27 příspěvků

Ve skice je několik chyb. Otevři si skicu a dej Nástroje/Nástroje pro skici/Zkontrolovat skicu pro prvek… V tabulce vyber Použití prvku:Základ vysunutím-Zkontrolovat. Mně to ukázalo 11 chyb. Všechny byly myslím v písmenu t a r. Ještě bych doporučil převést tu miliardu úseček na splajny. Vyber část skici nejlépe od ostrého rohu k dalšímu rohu, ale můžeš i menší části a dej opět Nástroje/Splajny/Nahradit splajnem… Určitě se s tím pak bude lépe pracovat.

24. 12. 2014 v 8:19

Re:Re: Text k převedení na plech #55803

romann
Účastník
130 příspěvků

Zdravím.
SW umí automaticky úsečky převést na splajny ? Nedojde v rozích k zaoblení-dá se to nějak předem ještě nastavit ?

Díky
Roman

5. 1. 2015 v 6:07

Re:Re: Text k převedení na plech #55804

Frenk
Účastník
27 příspěvků

1:úplně automaticky třeba při importu to na splajny převést nejde (nebo nevím jak). Musíš vybrat část skici a jak už jsem psal kliknout na Nástroje/Splajny/Nahradit splajnem
2:pokud vybereš celé písmeno najednou, tak v rozích určitě k zaoblení dojde. Proto musíš tu skicu převádět po částech od rohu k dalšímu rohu. Potom bude písmeno rozdělené na více skic mezi kterýma zůstanou ostré rohy zachované.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama