Téma: Učebnice pro začátečníka - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

13. 2. 2013 v 22:23

Učebnice pro začátečníka #52167

Radim_Havirov
Člen
1 příspěvek

Zdravím všechny vespolek.
Vzhledem k tomu, že už mně přestalo bavit kreslit soustružníkovi všechny prkotiny rukou na papír, rozhodl jsem se, že půjdu s dobou a zkusím nějaký CAD program, zvolil jsem proto na doporučení Solidworks.

Rád bych, kdyby jste mi poradili nějakou učebnici pro starší méně chápavé jako jsem já.. 😀

Potřebuji se naučit základy 2D výkresů (čepy, rozpěrky, řemenice a podobné prkotiny)

Předem dík za jakoukoliv radu…

S pozdravem Radim

14. 2. 2013 v 6:53

Re:Re: Učebnice pro začátečníka #54967

alda
Účastník
233 příspěvků

Nejprve bych zkusil výukové příklady přímo v SolidWorks. Jsou dostupné v menu Nápověda. Pak uvidíte jestli potřebujete ještě nějakou učebnici.

Hodně štěstí.

19. 2. 2013 v 9:07

Re:Re: Učebnice pro začátečníka #54968

klodek
Člen
16 příspěvků

V úplných začátcích mě pomohlo toto:
Základy práce v CAD systému SolidWorks

7. 3. 2013 v 11:09

Re:Re: Učebnice pro začátečníka #54969

PetrVosahlo
Člen
55 příspěvků

Knížky které koupíš normálně v obchodě jsou pro začátek dobré ale dají se stáhnout na uložto.cz já jsem používal základy práce v cad systému solidworks. Ale osobně si myslím že když s tím začínáš mohlo by ti to v začátcích dělat problémy proto bych spíš doporučil kouknout se po netu a najít si nějaké pracovní sešity z vysokých nebo středních škol kde to bývá podrobnějc rozebrané krok po kroku. Já jsem kdysy něco podobného našel u této školy: INTEGROVANÁ STŘEDNÍ ŠKOLA – CENTRUM ODBORNÉ PŘÍPRAVY
BRNO

10. 6. 2013 v 15:41

Re:Re: Učebnice pro začátečníka #54970

hammer
Účastník
114 příspěvků

Doplním Petra Vosáhlo – na Internetu byly k dohledání 2 soubory:
Integrovaná Střední Škola – Centrum odborné přípravy – Brno Olomoucká 61 – Ing. Jana Pšenčíková – „SW – Pracovní sešit“ a „SW Základy modelování“

14. 6. 2013 v 13:58

Re:Re: Učebnice pro začátečníka #54971

dedecek
Člen
6 příspěvků

Také bych doporučoval již zmíněnou knihu Základy práce v CAD systému SolidWorks, učil jsem se podle ní v začátcích.
Její nevýhoda je pouze ta pokud máte SolidWorks jiné verze než 2009/2010 na které je tato kniha dělaná. Pokud máte SW 2012 tak zde už jsou drobné odlišnosti, které mohou zaskočit…

30. 1. 2017 v 22:41

Odpověď na: Učebnice pro začátečníka #67901

andrew
Moderátor
65 příspěvků

Po pár letech je k dispozici nová náhrada za předchozí knihy a manuály.

Kniha se jmenuje Učebnice SolidWorks a objednat si ji můžete na http://www.solidvision.cz/ucebnice nebo na knižních eshopech. K dostání by měla být i v knihkupectvích. Další info ke knize včetně příkladů, modelů a šablon pak najdete na tomto portálu ve článku http://www.mujsolidworks.cz/ucebnice/.

Kniha vychází z nového rozhraní SolidWorks 2016.

31. 1. 2019 v 9:41

Odpověď na: Učebnice pro začátečníka #75297

Josef Trefný
Účastník
1 příspěvek

 

Dobrý den,chtěl jsem se naučit kreslit v solidworksu tak jsem i koupil knihu porosil kamaráda který solidworks mají ve firmě jen je problém že je zakázáno cokoliv stahovat nebo nosit si svůj flash disk, mohu jen kreslit podle výkresu proto bych se chtěl poprosit jestli ty výkresy tištěné.Děkuji

Odpověď na téma

Reklama

Reklama