Téma: Uživ. vlastnost – povrchová plocha - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

17. 10. 2019 v 7:23

Uživ. vlastnost – povrchová plocha #77701

Ondřej Sezima
Účastník
26 příspěvků

Dobrý den,

potřebuji na výkres uvést povrchovou plochu v decimetrech čtverečných. SWx 2014 nabízí jen mm, cm a metry.

Lze v uživatelských vlastnostech udělat vzorec? zkoušel jsem to, ale bez výsledku.

 

díky za rady

17. 10. 2019 v 8:48

Odpověď na: Uživ. vlastnost – povrchová plocha #77702

radecek.ik
Moderátor
433 příspěvků

ahoj, vzorec uděláš v rovnicích jako globální proměnnou a tu pak propíšeš do uživatelských vlastností:

22. 10. 2019 v 7:12

Odpověď na: Uživ. vlastnost – povrchová plocha #77744

Ondřej Sezima
Účastník
26 příspěvků

Pro nové díly, je to dobrá myšlenka. Rovnici dám do šablony a je to. Chtěl jsem to, ale i jednoduše aplikovatelné i pro již vytvořené díly a toto řešení dodělávat v každém dílu rovnici není moc elegantní.

Vlastnosti k dílům přiřazuji pomocí záložky vlastností (v pravé postranní liště), což je rychlé a přehledné a navíc dobře využitelné pro již hotové díly. Proto jsem chtěl dát vzorec přímo do těch vlastností….

6. 11. 2019 v 10:11

Odpověď na: Uživ. vlastnost – povrchová plocha #77879

Ondřej Sezima
Účastník
26 příspěvků

No vypadá to, že budu muset přistoupit na variantu s rovnicí. Mám ale problééém, že výsledná hodnota má 5 desetinných míst a nevím jak to stáhnout alespoň na dvě???

Potřebuji převod plochy z mm2 na dm2

V nápovědě jsem našel, že se dá použít syntaxe, ale buď ne na můj případ nebo to neumím aplikovat.

Může se na to někdo mrknout?

děkuji

 

6. 11. 2019 v 11:37

Odpověď na: Uživ. vlastnost – povrchová plocha #77883

radecek.ik
Moderátor
433 příspěvků

ahoj, musíš v rovnici použít zaokrouhlení, takže zápis v rovnicích bude vypadat takto:

= round („SW-Povrchováplocha“/10000, 2)

to znamená, že výsledná hodnota se zaokrouhlí na 2 desetinná místa

6. 11. 2019 v 12:40

Odpověď na: Uživ. vlastnost – povrchová plocha #77886

Ondřej Sezima
Účastník
26 příspěvků

GENIÁLNÍ!!!!

děkuji

Odpověď na téma

Reklama

Reklama