Klasické zobrazení

Vlastnosti dílu v tabulce přířezů

Úvod Obsah fóra SolidWorks Svařování Vlastnosti dílu v tabulce přířezů

Toto fórum obsahuje 9 odpovědí a 8 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem freetall před 4.12.2019 14:34.

• Autor
    Citovat #64316
    LukasD
    Účastník
    19 příspěvků

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak vložit do tabulky přířezů ve výkresu další údaje o profilu/dílu jako je např. norma, rozměr x délka…..Mám vytvořenou svou šablonu tabulky přířezů a potřebuji do kolonky „Norma“ vkládat automaticky kolonku která je v Toolboxu ve sloupci „Základní“, do kolonky „Rozměr – polotovar“ chci vkládat údaj „Specifikace“. Tyto údaje do tabulky můžu psát klidně ručně, ale pokud už je profilů v sestavě mnoho není to dobré. Nikde jsem je nenašel ani ve vlastnostech tabulky přířezů v dílu, jsou tam nabízeny délka, homtnost, materiál, těžiště, nálkady atd atd.

Děkuji za pomoc

Přílohy
    1. Obr-2.jpg (49 kB)
    2. Obr-1.jpg (250 kB)
    Citovat #64400
    QBczechProfile photo of QBczech
    Účastník
    294 příspěvků

Nevím přesně, jak to myslíš. Vkládáš profily z Toolboxu do sestavy a pak je potřebuješ dostat do tabulky přířezů? To se mi nezdá moc logické, asi to nechápu. Myslím, že by na to byl lepší kusovník. Můžeš sem poskytnou nějaký vzorový výkres sestavy?

Citovat #64495
    LukasD
    Účastník
    19 příspěvků

Už jsem to vyřešil. Nakonec to nemá s Toolboxem nic společného. Profily si tahám do svařenců z adresáře a když pak chci abych měl v tabulce přířezů automaticky „Normu“ atd. tak musím otevřít profil a udělat do něj vlastnost.

Citovat #64512
    QBczechProfile photo of QBczech
    Účastník
    294 příspěvků

OK, super. Kdybys k tomu něco potřeboval, napiš 🙂

Citovat #64837
    jackhosi
    Účastník
    25 příspěvků

Ahoj, já bych potřeboval poradit, jak si u svařování udělám vlastni rozměr a sílu jaklů, se svařováním začínám a mam na výber asi 5 typu jen. dekuji

Citovat #64843
    meridius
    Účastník
    1 příspěvků

Čau, nejjednodušší je upravit už stávající profil. Vykopíruj si jej třeba na plochu ze složky např.

C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS\lang\english\weldment profiles

otevři si ten soubor v Solidu, je to jen skica, takže si ji uprav dle potřeby, napiš si ve vlastnostech popis profilu a ulož to jako typ *.sldlfp. Pak si to přesuň do té složky profilů… Takhle jsem se to učil před rokem já…

Citovat #64893
    pepeProfile photo of pepe
    Účastník
    682 příspěvků

Tadyhle je na tvorbu vlastních profilů detailní návod v angličtině…

https://michaellord.me/2015/12/08/weldments-where-do-i-put-those-custom-profiles-solidworks/

Citovat #73383
    Jiras97
    Účastník
    5 příspěvků

zdravím můžu se zeptat jak do vlastního profilu importuju např. hmotnost na 1m, nebo cenu mat?

Citovat #73387
    radecek.ikProfile photo of radecek.ik
    Moderátor
    198 příspěvků

editovat soubor profilu *.sldlfp a vytvořit nové Uživatelské vlastnosti, ty se pak převezmou do Uživatelských vlastností profilu při vytvoření svařence

Citovat #78018
    freetall
    Účastník
    14 příspěvků

Zdravím,
    dokázal by mi někdo napsat „Hodnotu/textový výraz“, který by zajistil, že další mnou přidaná vlastnost (např. ALL DIMENSIONS) by se automaticky vyplnila spojením dvou předchozích vlastností ve formátu: „DESCRIPTION“ – „LENGTH“ ?? To znamená, že chci do jedné vlastnosti dostat hodnotu např: TUBE SQUARE 80x80x4 – 880

Jakým způsobem se dá takto upravená šablona tabulky přířezů uložit, abych její úpravu nemusel provádět s každým novým svařencem, ale vlastnost ALL DIMENSIONS tam už byla vždy přednastavená?
    Děkuji.

Zobrazeno: 1 až 10 (z 10 celkem)

Odpověď na: Vlastnosti dílu v tabulce přířezů

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.