Téma: Vlastnosti dílu v tabulce přířezů - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

6. 4. 2016 v 9:17

Vlastnosti dílu v tabulce přířezů #64316

LukasD
Účastník
19 příspěvků

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak vložit do tabulky přířezů ve výkresu další údaje o profilu/dílu jako je např. norma, rozměr x délka…..Mám vytvořenou svou šablonu tabulky přířezů a potřebuji do kolonky „Norma“ vkládat automaticky kolonku která je v Toolboxu ve sloupci „Základní“, do kolonky „Rozměr – polotovar“ chci vkládat údaj „Specifikace“. Tyto údaje do tabulky můžu psát klidně ručně, ale pokud už je profilů v sestavě mnoho není to dobré. Nikde jsem je nenašel ani ve vlastnostech tabulky přířezů v dílu, jsou tam nabízeny délka, homtnost, materiál, těžiště, nálkady atd atd.

Děkuji za pomoc

Přílohy

8. 4. 2016 v 14:26

Odpověď na: Vlastnosti dílu v tabulce přířezů #64400

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Nevím přesně, jak to myslíš. Vkládáš profily z Toolboxu do sestavy a pak je potřebuješ dostat do tabulky přířezů? To se mi nezdá moc logické, asi to nechápu. Myslím, že by na to byl lepší kusovník. Můžeš sem poskytnou nějaký vzorový výkres sestavy?

 

18. 4. 2016 v 11:29

Odpověď na: Vlastnosti dílu v tabulce přířezů #64495

LukasD
Účastník
19 příspěvků

Už jsem to vyřešil. Nakonec to nemá s Toolboxem nic společného. Profily si tahám do svařenců z adresáře a když pak chci abych měl v tabulce přířezů automaticky „Normu“ atd. tak musím otevřít profil a udělat do něj vlastnost.

19. 4. 2016 v 13:41

Odpověď na: Vlastnosti dílu v tabulce přířezů #64512

QBczech
Účastník
294 příspěvků

OK, super. Kdybys k tomu něco potřeboval, napiš 🙂

9. 5. 2016 v 8:43

Odpověď na: Vlastnosti dílu v tabulce přířezů #64837

jackhosi
Účastník
25 příspěvků

Ahoj, já bych potřeboval poradit, jak si u svařování udělám vlastni rozměr a sílu jaklů, se svařováním začínám a mam na výber asi 5 typu jen. dekuji

9. 5. 2016 v 15:46

Odpověď na: Vlastnosti dílu v tabulce přířezů #64843

meridius
Účastník
1 příspěvek

Čau, nejjednodušší je upravit už stávající profil. Vykopíruj si jej třeba na plochu ze složky např.

C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS\lang\english\weldment profiles

otevři si ten soubor v Solidu, je to jen skica, takže si ji uprav dle potřeby, napiš si ve vlastnostech popis profilu a ulož to jako typ *.sldlfp. Pak si to přesuň do té složky profilů… Takhle jsem se to učil před rokem já…

10. 5. 2016 v 9:06

Odpověď na: Vlastnosti dílu v tabulce přířezů #64893

pepe
Účastník
682 příspěvků

Tadyhle je na tvorbu vlastních profilů detailní návod v angličtině…

Weldments – Where do I put those Custom Profiles – Now with Configurations #SOLIDWORKS

13. 6. 2018 v 11:28

Odpověď na: Vlastnosti dílu v tabulce přířezů #73383

Jakub Jirásek
Účastník
5 příspěvků

zdravím můžu se zeptat jak do vlastního profilu importuju např. hmotnost na 1m, nebo cenu mat?

14. 6. 2018 v 9:05

Odpověď na: Vlastnosti dílu v tabulce přířezů #73387

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

editovat soubor profilu *.sldlfp a vytvořit nové Uživatelské vlastnosti, ty se pak převezmou do Uživatelských vlastností profilu při vytvoření svařence

4. 12. 2019 v 14:34

Odpověď na: Vlastnosti dílu v tabulce přířezů #78018

freetall
Účastník
24 příspěvků

Zdravím,
dokázal by mi někdo napsat „Hodnotu/textový výraz“, který by zajistil, že další mnou přidaná vlastnost (např. ALL DIMENSIONS) by se automaticky vyplnila spojením dvou předchozích vlastností ve formátu: „DESCRIPTION“ – „LENGTH“ ?? To znamená, že chci do jedné vlastnosti dostat hodnotu např: TUBE SQUARE 80x80x4 – 880

Jakým způsobem se dá takto upravená šablona tabulky přířezů uložit, abych její úpravu nemusel provádět s každým novým svařencem, ale vlastnost ALL DIMENSIONS tam už byla vždy přednastavená?
Děkuji.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama