Téma: Výpočet chybějícího rozměru - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

10. 6. 2013 v 8:50

Výpočet chybějícího rozměru #52229

Tom
Účastník
13 příspěvků

Ahojte.
Mám nasledující problém, mám nějakou půdorysnou plochu (pro zjednodušení obdélník, ale v konkrétním případě je tvar složitější) a chci ji rozdělit na 3 díly o zadaných plochách (nestejných). Lze nějak dopočítat kótu vzdálenosti dělící úsečky tak, aby se mi automaticky změnila podle zadané výměry?

10. 6. 2013 v 10:13

Re:Re: Výpočet chybějícího rozměru #55196

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Z hlediska SolidWorksu by to pomocí rovnic neměl být problém.
Je třeba jen najít obecnou rovnici pro výpočet dané plochy. Zadat plochu jako proměnnou a dopočítat požadovaný rozměr. Ten pak propojit s hodnotou kóty.

10. 6. 2013 v 14:49

Re:Re: Výpočet chybějícího rozměru #55197

Tom
Účastník
13 příspěvků

Díky, to se mi jakž takž podařilo a mám doplňující otázku.
Lze udělat, aby proměnná „velikost plochy“ byla v tom náčrtu někde zobrazená jako poznámka? Jde mi o to aby jednak byla hned vidět její hodnota a nemusel jsem kvůli tomu lézt do rovnic a za další, abych to nemusel měnit v každém výpočtu ručně..

Edit:
Případně i opačně, jak zobrazit poznámkou výsledek výpočtu poslední plochy (zbytku)?

10. 6. 2013 v 18:31

Re:Re: Výpočet chybějícího rozměru #55198

alda
Účastník
233 příspěvků

Mohl by jste sem prosím umístit váš soubor s výsledkem?
Předem děkuji.

11. 6. 2013 v 5:53

Re:Re: Výpočet chybějícího rozměru #55199

Tom
Účastník
13 příspěvků

Tim ze v tomto pripade je plocha delitelna na obdelniky je ten vypocet jednoduchy. Chtelo by to jeste to zobrazeni vysledku vypoctu leve plochy a zobrazeni s jakou plochou se pocita u tech dvou (a navazat to na vypocet).

Nejdriv jsem patral po tutorialu na vypocet uhlu napinaku remenu, kde se s plochou pocitalo, nez mi doslo ze to byl tutorial na SolidEdge.

11. 6. 2013 v 6:45

Re:Re: Výpočet chybějícího rozměru #55200

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Jakoukoliv vlastnost dokumentu můžete zobrazit pomocí poznámky (ne text ve skice), Vložit/Popisy/Poznámka.
Nadefinujte si uživatelskou vlastnost a propojte s globální proměnnou, výsledkem výpočtu. Tuto vlastnost pak zobrazte pomocí poznámky.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama