Téma: Workgroup PDM podsložky - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

2. 12. 2014 v 16:11

Workgroup PDM podsložky #52437

misolin
Člen
9 příspěvků

Zdravím,

nepřišel prosím někdo, jak ukládat určité součásti do podsložek?
Např.:
-Mám složku PDM pro vyzvednutí dokumentů.
-Vytvořím si novou sestavu v prázdném adresáři PDM, do ní mi vstupuje 40 dílů od zákazníka, 30 vlastních dílů, 8 od Festa apod.
-V adresáři PDM mám podsložky „Festo“, „Podklady“ apod. Přímo ve složce PDM mám pouze vlastní díly a v podložkách ty ostatní. Vše je krásně přehledné.
-Odevzdám sestavu do projektu
-Vyprázdním složku PDM
-Opět vyzvednu, ale všechny soubory pak jsou pouze v PDM adresáři na jedné hromadě a najít zde něco je pěkně chaotické.

Nejde prosím nějak vyřešit aby adresářová struktura byla zachována?

Děkuji.

16. 12. 2014 v 10:21

Re:Re: Workgroup PDM podsložky #55791

andrew
Moderátor
65 příspěvků

No, to je vlastnost, takhle to ve WPDM prostě funguje – používá se jeden pracovní adresář pro všechny soubory vyzvedávaných součástí projektů.
pro otevírání souborů určitě používej otevírání z podokna úloh vpravo, kde máš projekty přehledně rozčleněny a navíc, pokud otevíráš z podokna úloh a máš to vyzvednuté v pracovním adresáři, tak WPDM ti to otevře přímo z pracovního adresáře … nebo to aspoň nabídne
taky můžeš otevírat požadované součásti z vrcholové sestavy, kde je pomocí rychlého filtru snadno vyhledáš
určitě bych nehledal/neotevíral soubory přímo z pracovním adresáři, tam to je opravdu nepřehledná žumpa – což je ale nepodstatné (to důležité máš v podokně úloh)

18. 12. 2014 v 8:02

Re:Re: Workgroup PDM podsložky #55792

misolin
Člen
9 příspěvků

Díky za odpověď. Asi to takhle budu muset dělat. Byl jsem z Inventoru zvyklý na řazení do složek, dokonce i základní Vault Basic (obdoba Workgroup PDM) to uměl, tak jsem očekával, že situace bude podobná.
Jinak, pokud jsi už přešel na verzi 2015, nezdá se ti vyzvedávání a odevzdávání do Workgroup PDM výrazně pomalejší než ve verzi 2014?
A poslední otázka, nechce se mi zakládat nové vlákno. Co vše obsahuje soubor se sestavou? V Inventoru jsem byl zvyklý, že soubor sestavy obsahuje pouze informaci o poloze komponent a vazbách mezi nimi. Velikost souboru pak byla v kB až 1-2 MB u větších sestav. V solidworksu mám sestavu s pár konfiguracemi a ta má 30 MB. Jeji odevzdání či vyzvednutí pak trvá strašně dlouho. Jde velikost nějak zredukovat, např. nepoužívat konfigurace? Díky.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama