Téma: zavazbení rovin - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

25. 5. 2010 v 9:01

zavazbení rovin #51819

krovec
Účastník
24 příspěvků

Nazdárek,poradí mě někdo prosím jak zavazat roviny aby byly kolmo k dílu?
Přikládám konkretní díl
A když už se ptam,neni to teda sem,ale spiš do výkresu,ale zajímalo by mě jak okotuju profil když je skosenej.V rohu je radius,ale ja potřebuju okotovat míru pro ohyb.V solid edgi sem si najel na jednu stranu,pote na druhou a vysvítilo mě to pomyslnou tečnu,ale tady?Tady leda pomocné čáry ze stran a oříznout,ale když změnim koty tak pomocne čary se mi neměněj.
Děkuju moc

26. 5. 2010 v 10:20

Re:Re: zavazbení rovin #53861

kohen
Účastník
486 příspěvků

Nejsem plechař, tak jsem na to šel prostě nejjednodušeji jak se dá. Nevím jestli ti to bude vyhovovat, ale udělal jsem nový model jiným způsobem.
Pokud chceš vidět podrobný postup, tak ho najdeš tady: http://solidworks.webnode.cz/news/prevedeni-objemoveho-dilu-na-plechovy/

26. 5. 2010 v 10:22

Re:Re: zavazbení rovin #53862

Mildo
Účastník
126 příspěvků

Súhlasím z Kohen-om,
nie je postup ako postup …

27. 5. 2010 v 4:30

Re:Re: zavazbení rovin #53863

krovec
Účastník
24 příspěvků

Asi si nepochopil dotaz,ja vim jak udělam plechovej dil abych ho rozvynul,mě de o to jak zavazbyt k rovinam aby když tvořim výkres tak měl kolmé pohledy a ne šikmé 🙂
A konkrétně na tohle sem dostal rozvin a tvořil z ohýbání ze skyci,takže postup jak z tělesa udělám plechovéj dil mě je jaksi k ničemu 🙂

27. 5. 2010 v 5:56

Re:Re: zavazbení rovin #53864

kohen
Účastník
486 příspěvků

Tvůj problém vznikl při prvním ohybu = ohýbáš kolem zkosené stěny = celé těleso natočíš v souřadném systému. Při tvorbě plechového dílu je třeba trochu přemýšlet = není postup jako postup. V příloze je model kde je zacován původní rozvin a čtyřmi ohyby ze skici (stejný postup jako u tebe) je vytvořen díl a ten je správně orintován v souřadném systému = nemusí se nic natáčet. Předchozím příkladem jsem chtěl jenom naznačit, že nejlepší je nejjednodušší a nejrychlejší postup (pokud vyhovuje).
Pokud budeš trvat na svém postupu je možné díl natočit příkazem „Prvky -> Přesunout kopírovat“, viz. druhý přiložený soubor.

27. 5. 2010 v 12:35

Re:Re: zavazbení rovin #53865

krovec
Účastník
24 příspěvků

Přesně to cos řekl na konci je to co sem chtěl slyšet 🙂
Děkuju

Odpověď na téma

Reklama

Reklama