Téma: Změna modelu výlisku - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

9. 11. 2016 v 8:31

Změna modelu výlisku #66547

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Prosím Vás jak řešíte změny na výlisku.

Mám již hotovou konstrukci formy a od zákazníka obdržím nový model výlisku – změna tvaru. Děláte tuto změnu v partu kde jste dělali zaformování, nebo ty změny tvaru už promítáte do dílu které vznikly s partu kde jste dělali zaformování? Mě přišlo logické tuto změnu udělat v partu kde jsem řešil zaformování a krásně se to promítne do všech dílu které z tohoto partu vznikly. Bohužel i když se měnil pouze tvar a zavírací rovina, bez vlivu na obvodové rozměry, chlazení, atd… tvárníku a tvárnice i vložek, tak hotové výkresy jsou z velké většiny nyní s odpojenýma kotama včetně chlazení, obvodů atd…

Pochopil bych že bude odpojená třeba kota nějaké plochy tvaru nebo zavíračky, ale proč i koty prvků které se nezmění?

10. 11. 2016 v 7:07

Odpověď na: Změna modelu výlisku #66548

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Změna modelu vžycky nese problémy, co popisuješ.

Já většinou celý projekt překopíruji někam mimo a zkouším, co projde s nejmenšími škodami. První zkouším vyměnit import (upravit prvek). Podle toho, kolik vznikne problémů následně řeším dál, nebo se vrátím k záloze a zkouším to znovu a jinak. Vždycky je to případ od případu a málokdy je to bez problémů.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama