Téma: Změna modelu zničí výkres. - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

22. 1. 2016 v 13:11

Změna modelu zničí výkres. #62680

Lukáš Kantor
Účastník
62 příspěvků

Zdravím

Řekněme, že mám model, který podle rovnic mění výšku, rozestupy mezi jednotlivými díly, šířku aj. Udělal jsem si k němu výkres.

Teď změním výšku, změní se docela dost věcí. A když přejdu na výkres tak polovina zmizí, nebo změní pohledy. Nic není na svém místě.

Asi dělám něco blbě. Jinak dělám v 2016 a sestavy dělám jako jeden díl a pohledy ostatních dílů dělám přes „relativní pohled“.

 

Díky za rady

Luk

25. 1. 2016 v 8:03

Odpověď na: Změna modelu zničí výkres. #62694

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Jak to jen říct. K funkci Relativní pohled mám trošku předsudek. Raději bych se jí vyhnul, pokud není nezbytný. Tato funkce má totiž nevýhodu: Musíš vybrat plochy modelu jako reference, a není zaručený, že se vlivem dalšího modelování tyto plochy nezmění.

Zkus používat raději Průmět, protože ten si vždy drží model ve správné orientaci.

9. 2. 2016 v 10:29

Odpověď na: Změna modelu zničí výkres. #62921

Lukáš Kantor
Účastník
62 příspěvků

No šve mě, že ten výrobek je ze 4 dílů, ale já chci na výkres pouze tu jednu část, protože 3 jsou identické a nebo mají jen změnu v délce, takže to dám do závorky. A navíc z toho dílu tam potřebuji rozvin, takže nevím jak to řešit.

Šéf by nejraději abych prostě vymodeloval a ono se to všechno samo a Já už na nic nešahal 🙁

9. 2. 2016 v 11:04

Odpověď na: Změna modelu zničí výkres. #62926

pepe
Účastník
682 příspěvků

Řešíš to přes vícetělový díl a konfigurace?

Řešením by mohla být konfigurační tabulka, kterou následně můžeš vložit i na výkres. Vložit > Tabulky > Konfigurační…

Odpověď na téma

Reklama

Reklama