Klasické zobrazení

Zobrazení dílů v sestavě

Úvod Obsah fóra SolidWorks Výkres Zobrazení dílů v sestavě

Toto fórum obsahuje 3 odpovědi a 2 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem Tomes Profile photo of Tomáš Lehar před 7.5.2021 11:30.

• Autor
    Citovat #81352
    klimji88
    Účastník
    10 příspěvků

Ahoj řeším další prekérku.

mám vetší sestavu kde mám vložené ruzné podsestavy a díly.

V té sestavě mám dvě sestavy (jako uzly dílů) a v kusovníku chci aby se mi zobrazovali jen díly z sestavy.

V inventoru to šlo jednoduše v sestavě jsem kliknul na „dělící“ a v daná sestava se skryla a zobrazili se jen díly.

Nastavením v kusovníku zobrazit jen díly to dělat nechci. Skryli by se mi uplně všechny sestavy.

Dá se to v solidu nějak vyřešit ?

Snad ´jsem to napsal srozumitelně

eště ve vlastnostech souboru jsem dal vyloučit z kusovníku, ale to mi skryje celou sestavu včetně dílů v ní…

• Toto téma bylo upraveno 07. 5. 2021 v 08:55 uživatelem Profile photo of Jiří Klimčíkklimji88.
    Zobrazení dílů v sestavě
    Citovat #81354
    TomesProfile photo of Tomáš Lehar
    Účastník
    27 příspěvků

Ahoj,

zkusil bych si nastavit typ chování dané sestavy v kusovníku. Nastavuje se takto: Sestava -> Konfigurace -> Pravé tlačítko myši na konkrétní konfiguraci -> Vlastnosti -> Zobrazení dílčí součásti, když se používá jako podsestava. Nastavit můžeš volby: Zobrazit / Skrýt / Propagovat. Myslím, že tobě by mohla pomoci volba „Propagovat“.

Více info zde: http://help.solidworks.com/2021/czech/Solidworks/sldworks/HIDD_NEW_ADD_CONFIG.htm. Tady jsou i příklady použití: http://help.solidworks.com/2021/czech/Solidworks/sldworks/c_examples_child_component_display.htm.

Zobrazení dílů v sestavě
    Citovat #81355
    klimji88
    Účastník
    10 příspěvků

v konfiguracich sem hledal ale to propagovat mě nenapadlo 😀

Díky je to ono

Zobrazení dílů v sestavě
    Citovat #81356
    TomesProfile photo of Tomáš Lehar
    Účastník
    27 příspěvků

Pravda je, že ten překlad za mnoho nestojí 🙂

Zobrazeno: 1 až 4 (z 4 celkem)

Odpověď na: Zobrazení dílů v sestavě

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.