Téma: Zobrazení šroubu v hřídeli, která je v řezu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

25. 7. 2023 v 11:49

Zobrazení šroubu v hřídeli, která je v řezu #84887

Lyso
Účastník
6 příspěvků

Zdravím,

potřeboval bych zobrazit šroub, který je v hřídeli. Tento „pohled“ vzniká tak, že udělám řez součásti, tak jak ho potřebuji. A aby byly dodrženy zásady technického kreslení, tak hřídel musí být být „vyobrazena“ plnými čarami. Zjednodušeně řečeno, potřeboval bych, aby se mi zobrazovala hřídel jako na obrázku 1 a šroub jako na obrázku 2. Lokální řez nefungoval.

Přílohy

25. 7. 2023 v 18:53

Odpověď na: Zobrazení šroubu v hřídeli, která je v řezu #84892

Jakub
Účastník
38 příspěvků

Ahoj, no prvá rada, že treba mať všade osi na rotačných súčiastkach  a skrutky by sa mali v zostavách zobrazovať v pohľade – viď obrázok  v prílohe. Ak máš skrutku z Toolboxu, tak klikni na rez prvým –> vlastnosti–> rozsah rezu   a tam máš možnosť vylúčiť skutky ale dajú sa zobraziť vylúčené skrutky z rezu….

snáď pomôže, prípadne niekto doplnte….

Přílohy

26. 7. 2023 v 10:02

Odpověď na: Zobrazení šroubu v hřídeli, která je v řezu #84898

Lyso
Účastník
6 příspěvků

Mě nefunguje kombinace zobrazení šroubu v hřídeli. Postup, který popisuješ, tak jsem dělal x – krát a furt nefunguje. Jinak díky za připomínku, vím jak se mají zobrazovat rotační součásti, akorát se mi to nechtělo kvůli názorným ukázkám dělat osy

26. 7. 2023 v 16:02

Odpověď na: Zobrazení šroubu v hřídeli, která je v řezu #84901

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

já si myslím, že to nepůjde, jakmile vyloučíš hřídel z řezu. zkoušel jsem tvůj postup. lokální řez projde, ale jen na část, která není překrytá hřídelí. nejspíš omezení solidworksu

zkusil jsem to ručně pomocí skici a vložení šrafování

Přílohy

27. 7. 2023 v 9:59

Odpověď na: Zobrazení šroubu v hřídeli, která je v řezu #84904

Jakub
Účastník
38 příspěvků

Ahoj,

prepáč, ja som to trošku zle pochopil- takže hriadeľ v pohľade a zobraziť skrutku v ňom

Ja som pozeral ten obrázok 2- že tam tá skrutka nemala byť v reze( takže potom aj ten vnútorný 6-hran mal byť len tenkou čiarkovanou….

Tak tú správu vyššie ako keby som ani nepísal 🙂

27. 7. 2023 v 13:02

Odpověď na: Zobrazení šroubu v hřídeli, která je v řezu #84905

Lyso
Účastník
6 příspěvků

V pohodě, nic se neděje, my to vyřešili stylem, že tam všechny potřebné čáry dokreslíme růčo, sice to je jebačka, ale jinak to nejde udělat.

27. 7. 2023 v 14:56

Odpověď na: Zobrazení šroubu v hřídeli, která je v řezu #84906

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

jde přidat šrafování i na oblast vytvořenou uzavřenou skicou, jak jsem psal včera

1. 8. 2023 v 12:43

Odpověď na: Zobrazení šroubu v hřídeli, která je v řezu #84907

toust
Účastník
92 příspěvků

No, nevím jestli tomu dobře rozumím, ale přeci jde vyloučit šroub z řezu a pak si na něm nechat zobrazit skryté hrany. Je to  to co potřebuješ ?

Odpověď na téma

Reklama

Reklama