Téma: Zobrazují se mi kóty které nechci vidět - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

31. 12. 2023 v 18:46

Zobrazují se mi kóty které nechci vidět #85083

Ales
Účastník
272 příspěvků

Umístím do sestavy podsestavu a zobrazí se mi snad všechny kóty které v ní a jejích dílech jsou. Zkusil jsem povypínat všechno co mě napadlo a pořád nic. Dělá to jen tahle jedna sestava a já vůbec netuším proč a jak se toho zbavit. Je to sice svařenec z jeklů, ale není na to použitý modul svařování. SW2012. Nějaký tip? Díky 🙂

Přílohy

2. 1. 2024 v 12:36

Odpověď na: Zobrazují se mi kóty které nechci vidět #85085

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

ahoj, zkoušel jsi v menu Zobrazit > Skrýt/Zobrazit vypnout Popisy součástí? (viz příloha)

 

Přílohy

2. 1. 2024 v 16:43

Odpověď na: Zobrazují se mi kóty které nechci vidět #85087

Ales
Účastník
272 příspěvků

Díky, to jsem zkoušel a nic. Vypadá to, že mám někde zapnutého něco na úrovni těch komponent, protože se mi to propaguje z původních dílů i do nově založené sestavy. V nejhorším to vymodeluju znova, ono to není nic složitého, ale rozčiluje mě, že nevím, čím to je 🙂 Po 16 letech používání Solidworksu…

2. 1. 2024 v 16:50

Odpověď na: Zobrazují se mi kóty které nechci vidět #85088

Ales
Účastník
272 příspěvků

Hm, tak když jsem dal na každý díl „skrýt všechny typy“, tak to zmizelo. To jsem musel ale někde něco povolit (tohle byla už stará sestava, kterou jsem po delší době recykloval a už si to nepamatuju) s propagací do jednotlivých dílů, ale netuším co. Protože to bylo i v dílech které se nedaly dělat klonováním nějakého výchozího, jak ty různě dlouhé jekly. Takže problém vyřešen, záhada zůstává 🙂 Ale díky, aspoň můžu pokračovat v práci.

3. 1. 2024 v 7:28

Odpověď na: Zobrazují se mi kóty které nechci vidět #85089

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

a co v sestavě ve stromě prvků > Popisy > Detaily > Použít nastavení sestavy pro všechny součásti?

Přílohy

3. 1. 2024 v 16:16

Odpověď na: Zobrazují se mi kóty které nechci vidět #85091

Ales
Účastník
272 příspěvků

To je vono, tím jsem to tehdy udělal, díky 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama