Klasické zobrazení

Zoom na kolečku myši – citlivost/rychlost

Úvod Obsah fóra SolidWorks Nastavení a prostředí Zoom na kolečku myši – citlivost/r...

Toto fórum obsahuje 9 odpovědí a 3 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem Petr77 před 16.8.2021 14:37.

• Autor
    Citovat #81681
    Petr77
    Účastník
    16 příspěvků

Ahoj, měl bych dotaz  jestli jde někde v Solidwoksu 2017 nastavit rychlost zoomování kolečkem myši, něco jako zoomfactor u autocadu. Přijde mi to zbytečně pomalé, chtěl by to zrychlit, na nastavení ve win10 nebo v ovladači myši nereaguje. Děkuji předem za radu.

Zoom na kolečku myši – citlivost/r...
    Citovat #81682
    radecek.ikProfile photo of radecek.ik
    Moderátor
    280 příspěvků

ahoj,

SHITF + rotace kolečkem myši

nebo SHIIFT + zmáčknout kolečko myši (nebo prostřední tlačítko) a pohybem myši nahoru a dolů

Citovat #81683
    Petr77
    Účastník
    16 příspěvků

Dík za tip, to by šlo použít, ale není to o přesně to o co mi jde, na otáčení a přibližování většinou používám Spacepilota, ale sem tam, většinou ve výkresu zoomuji klasicky kolečkem a v porovnání s Autocadem nebo Inventorem musím u Solidu mnohem víc točit kolečkem abych dosáhl stejného přiblížení. V autocadu je na to proměná zoomfactor, u Inventoru se mění v registru hodnota „Wheel Zoom Speed“, tak jestli by to u Solidu nešlo taky někde nastavit.

Citovat #81684
    radecek.ikProfile photo of radecek.ik
    Moderátor
    280 příspěvků

tak toto se nastavit nedá ani v registrech, jedině v nastavení WIn10 nebo pokud má myš svůj vlastní ovládací software

Citovat #81711
    Petr77
    Účastník
    16 příspěvků

V nastavení Win10 i v ovladači myši lze zvyšovat rychlost rolování, ale Solidworks na to nereaguje a zoomuje pořád stejně. V registrech jsem našel klíče Mouse Wheel Zoom Threshold a Mouse Wheel Zoom Timeout, ale ty to nijak nezrychlí.

Citovat #81712
    Ales
    Účastník
    244 příspěvků

Koupit herní myš 🙂

Citovat #81713
    Petr77
    Účastník
    16 příspěvků

Ani to bohužel nepomůže, mám herní myš, v ovládacím programu myši si můžu nastavit citlivost jakou chci, všude jinde to lítá jako blázen, ale Solidworks si tvrdošíjně trvá na svém kroku zoomování :-). Pokud má někdo jinou zkušenost s konkrétní myší kde by se Solid podřídil ovladači tak sem s ní. Já mám starší Gigabyte M6980X.

Citovat #81714
    Ales
    Účastník
    244 příspěvků

Není u ovladače té myši možnost změnit v Registry nebo v parametrech ovladače přímo ze systémového nastavení parametr wheel_delta?

Citovat #81728
    Ales
    Účastník
    244 příspěvků

Logitech G403 Hero – není úplně jednoduché ji nastavit (musí se na to napsat skript), ale jde to s ní zařídit.

Citovat #81729
    Petr77
    Účastník
    16 příspěvků

V registrech jsem nikde parametr wheel_delta nenašel. Díky za tip na myš, zkusím jí pořídit, ale s psaním skriptu se nechytám. Kdyby byl návod, tak pak snad.

Zobrazeno: 1 až 10 (z 10 celkem)

Odpověď na: Zoom na kolečku myši – citlivost/r...

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.