Klasické zobrazení

Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDWORKS

Úvod Obsah fóra Učebnice a manuály Učebnice SolidWorks Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDW...

Toto fórum obsahuje 6 odpovědí a 7 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem Lukkon před 3.1.2020 09:48.

 • Autor
  příspěvky
 • Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDW...
  Citovat #68454
  maPagProfile photo of Marek Pagáč
  Moderátor
  14 příspěvků

  Od vydání nové učebnice SOLIDWORKS, se kterou vyroste další generace strojařů, uplynuly dva měsíce. Od čtenářů vnímáme (prozatím) pozitivní dojmy. Na druhou stranu věříme, že se v učebnici najdou chyby, které nám během celoroční práce unikly. Byly bychom rádi, kdybyste nám prostřednictvím tohoto fóra napsali zpětnou vazbu. Myslíme tím tipy, doporučení, rady a připomínky k teoretickému obsahu i praktickým návodům. Napište nám, zda jsou připravené podklady v pořádku, nevyskytly se vám během studia problémy s jejich řešením a pomohly vám k rozvíjení technického myšlení a naučili jste se efektivně pracovat v SOLIDWORKSu. Negativní ohlasy a kritika jsou vítány!

  Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDW...
  Citovat #68462
  lubos
  Účastník
  1 příspěvků

  Děkuju za veškerou práci na vaší učebnici. Brzy s ní začnu.

  Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDW...
  Citovat #68559
  hammer
  Účastník
  114 příspěvků

  Znám jednoho mládence, které učebnici dostal a je prý na straně 60. Je velmi spokojený a říká, že je OK. Jsem zvědav jak dlouho mu to úsilí vydrží. Zajímal se, jestli není náhodou nějaký kurz  přes internet, kde by byly zadávány úkoly a bylo následně možné získat v případě splněných podmínek ověření o způsobilosti pracovat se Solidworksem. Já osobně jsem pane Pagáči vděčný, že jste se tohoto úkolu ujal. Osobně si z článků prohlížím úkoly z učebnice a také Model Mánie různých ročníků. Trochu si tím živím ego, co bych možná dělal, být o padesát let mladší.

  Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDW...
  Citovat #68576
  pepeProfile photo of pepe
  Účastník
  682 příspěvků

  Měl jsem možnost do učebnice nahlédnout, jelikož si ji zakoupil kolega. Zpracování obsahu a jednotlivé příklady vypadají velice dobře.

  Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDW...
  Citovat #68606
  tomas.flajsmanProfile photo of Flajšman
  Účastník
  8 příspěvků

  Dobrý den. S touto učebnicí jsem vážně spokojen.  Jakožto studentovi mi tato učebnice vážně pomohla např. u mé maturitní práce.

  Jelikož výstupem mé práce byly technické výkresy, tak jsem se věnoval především kapitole 10 VÝRESOVÁ DOKUMENTACE. Zde bych změnil návod u doplňující podkapitoly M. Aktualizace uživatelských vlastností (str. 277). Tento 3 bodový návod popisuje trvalou změnu uživatelských vlastností ve výkresu. Ve třetím bodě bych místo ,, uložte prázdný díl “ zaměnil za ,,vymažte pohled(y) ve výkresu“ a uložte jako šablonu výkresu. Zdá se mi to jako matoucí a trvalo mi nějakou dobu něž se mi toho podařilo docílit.

  Co mi v této kapitole chybí, je Tvůrce záložky vlastností. Funguje stejně jako tabulka uživatelských vl. ale po grafické stránce je přehlednější a je snazší se v něm orientovat. A např. pro mě je i rychlejší,
  v zadávaní informací pro model, výkres, a sestavu.
  Dále práce s tabulkami. Ku příkladu nadefinování tabulky s vlastními hodnotami. To by se jistě hodilo u výkresů ozubených a řetězových kol.

  Co bych v učebnici doplnil. Například u sestavy zavazbení dvou ozubených kol. Dále o trochu více příkladů v pohybové studii a jistě by byla zajímavá kapitola o 3D vizualizaci modelů do reálného prostředí v doplňkovém modulu PhotoView 360.

   

  Vím, že tato učebnice je vážně obsáhla, a nemohlo se zde vejít vše. Ale byl bych moc rád, kdyby se tyto zajímavá témata objevila v příštím díle. Tak třeba se zase dočkáme dalšího vydání této výborné učebnice.

  Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDW...
  Citovat #70862
  kohen
  Účastník
  486 příspěvků

  Klobouk dolů za každou učebnici. Nikdy se nevyhoví všem. Jako základ pro začátečníky + popis příkazů Solidworksu je kniha vyhovující. Graficky hezké + přehledně sepsané. Určitě by byl velký ohlas u učebnice, která více bude zabíhat do podrobností u praktických modulů, např. „svařování, plechové díly“, atd.

  Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDW...
  Citovat #78079
  Lukkon
  Účastník
  1 příspěvků

  uvítal bych publikaci věnující se modulu simulation.

  příklady jako tenkostěný válec poháněný řemenicí odvalující se po rolnách

   

  a podobné chuťovky 🙂

   

  jinak je učebnice skvělí pomocník pokud se člověk zasekne 🙂

Zobrazeno: 1 až 7 (z 7 celkem)

Odpověď na: Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDW...

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.