Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDWORKS

Autor
Příspěvky

10. 3. 2017 v 7:45

Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDWORKS #68454

Marek Pagáč
Moderátor
14 příspěvků

Od vydání nové učebnice SOLIDWORKS, se kterou vyroste další generace strojařů, uplynuly dva měsíce. Od čtenářů vnímáme (prozatím) pozitivní dojmy. Na druhou stranu věříme, že se v učebnici najdou chyby, které nám během celoroční práce unikly. Byly bychom rádi, kdybyste nám prostřednictvím tohoto fóra napsali zpětnou vazbu. Myslíme tím tipy, doporučení, rady a připomínky k teoretickému obsahu i praktickým návodům. Napište nám, zda jsou připravené podklady v pořádku, nevyskytly se vám během studia problémy s jejich řešením a pomohly vám k rozvíjení technického myšlení a naučili jste se efektivně pracovat v SOLIDWORKSu. Negativní ohlasy a kritika jsou vítány!

10. 3. 2017 v 12:08

Odpověď na: Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDWORKS #68462

Luboš Řehounek
Účastník
1 příspěvek

Děkuju za veškerou práci na vaší učebnici. Brzy s ní začnu.

15. 3. 2017 v 19:13

Odpověď na: Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDWORKS #68559

hammer
Účastník
114 příspěvků

Znám jednoho mládence, které učebnici dostal a je prý na straně 60. Je velmi spokojený a říká, že je OK. Jsem zvědav jak dlouho mu to úsilí vydrží. Zajímal se, jestli není náhodou nějaký kurz  přes internet, kde by byly zadávány úkoly a bylo následně možné získat v případě splněných podmínek ověření o způsobilosti pracovat se Solidworksem. Já osobně jsem pane Pagáči vděčný, že jste se tohoto úkolu ujal. Osobně si z článků prohlížím úkoly z učebnice a také Model Mánie různých ročníků. Trochu si tím živím ego, co bych možná dělal, být o padesát let mladší.

17. 3. 2017 v 11:42

Odpověď na: Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDWORKS #68576

pepe
Účastník
682 příspěvků

Měl jsem možnost do učebnice nahlédnout, jelikož si ji zakoupil kolega. Zpracování obsahu a jednotlivé příklady vypadají velice dobře.

20. 3. 2017 v 20:14

Odpověď na: Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDWORKS #68606

Flajšman
Účastník
8 příspěvků

Dobrý den. S touto učebnicí jsem vážně spokojen.  Jakožto studentovi mi tato učebnice vážně pomohla např. u mé maturitní práce.

Jelikož výstupem mé práce byly technické výkresy, tak jsem se věnoval především kapitole 10 VÝRESOVÁ DOKUMENTACE. Zde bych změnil návod u doplňující podkapitoly M. Aktualizace uživatelských vlastností (str. 277). Tento 3 bodový návod popisuje trvalou změnu uživatelských vlastností ve výkresu. Ve třetím bodě bych místo ,, uložte prázdný díl “ zaměnil za ,,vymažte pohled(y) ve výkresu“ a uložte jako šablonu výkresu. Zdá se mi to jako matoucí a trvalo mi nějakou dobu něž se mi toho podařilo docílit.

Co mi v této kapitole chybí, je Tvůrce záložky vlastností. Funguje stejně jako tabulka uživatelských vl. ale po grafické stránce je přehlednější a je snazší se v něm orientovat. A např. pro mě je i rychlejší,
v zadávaní informací pro model, výkres, a sestavu.
Dále práce s tabulkami. Ku příkladu nadefinování tabulky s vlastními hodnotami. To by se jistě hodilo u výkresů ozubených a řetězových kol.

Co bych v učebnici doplnil. Například u sestavy zavazbení dvou ozubených kol. Dále o trochu více příkladů v pohybové studii a jistě by byla zajímavá kapitola o 3D vizualizaci modelů do reálného prostředí v doplňkovém modulu PhotoView 360.

 

Vím, že tato učebnice je vážně obsáhla, a nemohlo se zde vejít vše. Ale byl bych moc rád, kdyby se tyto zajímavá témata objevila v příštím díle. Tak třeba se zase dočkáme dalšího vydání této výborné učebnice.

15. 11. 2017 v 13:42

Odpověď na: Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDWORKS #70862

kohen
Účastník
486 příspěvků

Klobouk dolů za každou učebnici. Nikdy se nevyhoví všem. Jako základ pro začátečníky + popis příkazů Solidworksu je kniha vyhovující. Graficky hezké + přehledně sepsané. Určitě by byl velký ohlas u učebnice, která více bude zabíhat do podrobností u praktických modulů, např. „svařování, plechové díly“, atd.

3. 1. 2020 v 9:48

Odpověď na: Zpětná vazba k nové učebnici SOLIDWORKS #78079

Lukas Konecny
Účastník
1 příspěvek

uvítal bych publikaci věnující se modulu simulation.

příklady jako tenkostěný válec poháněný řemenicí odvalující se po rolnách

 

a podobné chuťovky 🙂

 

jinak je učebnice skvělí pomocník pokud se člověk zasekne 🙂

Odpověď na téma