Téma: Zrcadlení sestavy – přeurčené vazby - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

14. 2. 2022 v 17:23

Zrcadlení sestavy – přeurčené vazby #82391

RadasCZE
Účastník
16 příspěvků

Ahoj,

Mám problém se zrcadlením sestavy . Potřebuji odzrcadlit např. levou stranu svařovacího přípravku na pravou. Po vybraní dílů u kterých chci vytvořit opačnou verzi a u dílů u kterých nechci vytvořit zrcadlo např. spojováky spustím proces. Po vytvoření zrcadlené sestavy se mi zobrazí přeurčené vazby.

Dotaz zní jak efektivně vytvořit zrcadlenou sestavu, aniž by došlo k chybovým hláškám a zachování normalizovaných dílů bez vytváření kopií či konfigurací a sestava byla plně zavazbena.

Nejsem si jist, jestli třeba hlavní sestavu nevazbím špatně a poté zrcadlení si s tím neví rady.

děkuji za pomoc.

 

 

15. 2. 2022 v 13:27

Odpověď na: Zrcadlení sestavy – přeurčené vazby #82398

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Ahoj, zkus zrcadlení rozdělit do více prvků Zrcadlení. Pro nějakou podrobnější analýzu bychom potřebovali mít data pro otestování.

15. 2. 2022 v 15:49

Odpověď na: Zrcadlení sestavy – přeurčené vazby #82399

RadasCZE
Účastník
16 příspěvků

Ahoj,

Zkoušel jsem zrcadlit i podsestavy i celou sestavu. Pokaždé mí vyskočí okno s nevyřešenýma vazbama, které pak odebere a tím se stanou díly v podsestavě volné místo toho, aby byly plně určeny.

Potlačením a znovu uvolněním vazby např. soustřednosti se žlutě označené vazby plně určí a jsou černé.

Prvně jsem si myslel, jestli za to nemůže vazbení spojováků proti rotaci (přes roviny nebo uzamknutí rotace).

Jedná se o sestavu s 500 díly. SW mám 2021 4.1

 

16. 2. 2022 v 8:53

Odpověď na: Zrcadlení sestavy – přeurčené vazby #82400

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Ahoj,

díky za doplňující informace. Ve znalostní databázi SolidWorks je evidováno SPR s popisem chyby, kdy některé součásti v sestavě po zrcadlení obsahují přeurčené vazby (SPR 1041122). Pro nějakou důkladnější analýzu by bylo potřeba, aby ses ozval přímo na technickou podporu tvého prodejce SolidWorks.

16. 2. 2022 v 9:00

Odpověď na: Zrcadlení sestavy – přeurčené vazby #82401

RadasCZE
Účastník
16 příspěvků

Ahoj,

Díky za info. Prohlížel jsem i ofiko fórum a nenalezl jsem řešení. S podporou to bylo řešeno v minulosti a výsledek byl takový, že se vše volné muselo převazbit.

Každopádně díky 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama