Téma: Zrcadlený díl - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

19. 11. 2012 v 6:17

Zrcadlený díl #52138

PetrVosahlo
Člen
55 příspěvků

Dobrý den přišel jsem do styku se zrcadleným dílem vytvořeným v SW asi 2006-2007 a vypadalo to asi takto.
Na originálním dílu byl vydět strom jak byl kus modelován, ale když jsem otevřel zrcadlený díl žadný strom tam nebyl pouze jednoduchý zápis s názvem dílu a zatím bylo mirrored (bočnice mirrored). Zajímavé ale bylo že pokud jsem změnil originál zrcadlený kus se vždy uzpůsobil stejně chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte jak se dá toto udělat děkuji.

19. 11. 2012 v 6:31

Re:Re: Zrcadlený díl #54860

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Tohle by měla být běžná vlastnost zrcadleného dílu.
V dílu který chcete zrcadlit vyberte rovinu zrcadlení, pak v menu zkuste Vložit/Zrcadlený díl… , vyberte co chcete zrcadlit a potvrďte.
Můžete i přerušit spojení s původním dílem, aby nedocházelo k aktualizaci.

21. 11. 2012 v 16:15

Re:Re: Zrcadlený díl #54861

tomatom
Účastník
63 příspěvků

tak sem to zkousel a bud to jde udelat v dilu, na konec stromu dam zrcadleni to muzes schovat aby se ti nezobrazovalo v nahledu a das pravym mysitkem na objemove ci plosne telo zalezi cos zrcadlil ulozit do noveho dilu, tak mas dva soubory jeden original se stromem a drruhy zrcadleny bez. a jake udelas upravy v originalu tak se ti to hned zrcadli i v odvozenem zrcadlovem dilu, a nebo to muzes udelat pomoci sestavy a tam si muzes udelat slozitejsi zrcadleni pres vice rovin nebo tak nejak nevim jak to popsat

27. 11. 2012 v 6:52

Re:Re: Zrcadlený díl #54862

PetrVosahlo
Člen
55 příspěvků

Děkuju za odpověd prosimtě v kolikátce SW kreslíš já mám starší 2010 a nějak tu funkci uložit nový díl nemůžu najít.

27. 11. 2012 v 19:17

Re:Re: Zrcadlený díl #54863

zeppelin
Účastník
15 příspěvků

Zdravím, odzrcadkit model to problém nebude. Nepřišel jsem zatím ale na to, jak odzrcadlit výkres z původního modelu.

27. 11. 2012 v 21:02

Re:Re: Zrcadlený díl #54864

tomatom
Účastník
63 příspěvků

@PetrVosáhlo wrote:

Děkuju za odpověd prosimtě v kolikátce SW kreslíš já mám starší 2010 a nějak tu funkci uložit nový díl nemůžu najít.

to se ti zobrazi kdyz kliknes pravym mysitkem na objem ktery chces ulozit ale ten co je ve stromu uplne nahore slozka objemova tela

5. 12. 2012 v 6:03

Re:Re: Zrcadlený díl #54865

PetrVosahlo
Člen
55 příspěvků

To je ono mockrát děkuju

18. 1. 2013 v 20:32

Re:Re: Zrcadlený díl #54866

Ladas
Účastník
32 příspěvků

Používám SW 2010 a 2012, takže pokud zrcadlím – nemám to moc v lásce, protože někdy se stane, že se přetrhnou reference a musí se zrcadlený udělat znovu. Takže, já to dělám v sestavě. Vložím díl, určím si rovinu a dám zrcadlit, podle průvodce určím, co chci a eventuelně dám příponu, předponu atd. a je to. V dílu to nefunguje, jak by mělo, je to pořád součást dílu.

9. 5. 2016 v 14:46

Odpověď na: Zrcadlený díl #64842

Pavel Jirkovský
Účastník
5 příspěvků

Ahoj všem, potřeboval bych radu.

 

Mám vytvořený zrcadlený díl, ale rodič zrcadleného dílu jsem potřeboval uložit jako jiný (odlišný) díl. Dal jsem uložit jako, ale u zrcadleného dílu se mi přepsala cesta (odkaz) na ten nově uložený díl.

Příklad měl jsem díl A k němu zrcadlený díl B, který se odkazoval na díl A. Díl A jsem uložil jako díl A1 a v zrcadleném dílu B se mi přepsal odkaz a nově se odkazuje na díl A1

A teďpotřebuji někde změnit cestu aby se to odkazovalo na původní díl A.

10. 5. 2016 v 9:23

Odpověď na: Zrcadlený díl #64900

pepe
Účastník
682 příspěvků

Když volíš Uložit jako, a nechceš aby se ti změnily reference, nesmíš mít otevřené oba dokumenty (např. díl a na něj se odkazující výkres).

Teď to můžeš opravit tak, že zvolíš menu Soubor > Otevřít, zde se doklikáš k tvému dílu B, klikneš na něj jen jednou abys ho označil, pak se ti v dialogu Otevřít ukáže tlačítko ODKAZY.

Na něj klikni, bude tam odkaz na díl A1, dvakrát rychle ho poklikej a změň odkaz na díl A, otevři díl B a ulož ho, odkaz by měl zůstat změněný.

10. 5. 2016 v 14:12

Odpověď na: Zrcadlený díl #64915

Pavel Jirkovský
Účastník
5 příspěvků

Vím že nesmím mít otevřené oba dokumenty ale zapomněl jsem na to a už jsem to pře uložil.

Díky to je přesně ta rada co jsem potřeboval. Hledal jsem to všude možně ale že to najdu tady tak to mi fakt nenapadlo.

11. 5. 2016 v 10:19

Odpověď na: Zrcadlený díl #64929

pepe
Účastník
682 příspěvků

Super! To jsem rád. Nebyl jsem si totiž jistý, zdali to z mého popisu někdo pochopí 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama