Téma: Zvlnění části plochy - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

2. 11. 2020 v 17:30

Zvlnění části plochy #80141

Pavel Janeček
Účastník
7 příspěvků

Prosím byl byste někdo ochotný mi natočit postup při modelování vánočního stromu v příloze? Myslím, že je to rychlejší sdělení, než psaná forma. Jde mi hlavně o tu vlnovku, strom vytvořit umím. A omlouvám se pokročilým, teprve se učím:-)

Přílohy

3. 11. 2020 v 7:02

Odpověď na: Zvlnění části plochy #80143

Michal S
Účastník
4 příspěvky

Natočit to neumím a určitě bude efektivnější postup, ale asi bych na to šel takto – viz příloha.

 

Přílohy

3. 11. 2020 v 9:37

Odpověď na: Zvlnění části plochy #80145

Pavel Janeček
Účastník
7 příspěvků

Předně moc děkuju! Je to perfetní, jen bych to potřeboval stavět odspodu kvůli rovině, aby spodní část při exportu lícovala se základnou 3D tiskárny a hlavně nedaří se mi udělat to naklonění toho stromu viz: ten první můj obrázek. Zkusil jsem v první skice udělat tři patra najednou, ale narazilo to při přidání rotace na to, že se protínají a nejde to.

3. 11. 2020 v 10:18

Odpověď na: Zvlnění části plochy #80146

radecek.ik
Moderátor
440 příspěvků

nahrát video můžeš pomocí programu SolidWorks Rx, kde na záložce „Zachycení problému“ můžeš spustit nahrávání videa, délka dle verze SWx 5 – 10 min

3. 11. 2020 v 11:03

Odpověď na: Zvlnění části plochy #80147

Pavel Janeček
Účastník
7 příspěvků

To nahrávání beru zpět, vůbec mě v tu chvíli nenapadlo, že stačí poslat .sldprt, člověk už se v tom nějak probere a alespoň ho to posune dopředu. Díky

3. 11. 2020 v 11:19

Odpověď na: Zvlnění části plochy #80148

Michal S
Účastník
4 příspěvky

Tak jak to mám já pricipielně budeš muset dělat patra po jednom a vždy odebrat a pomocí kruhového pole vždy udělat tu „vlnovku“. Hlavně to jde takto pouze shora dolů. Výšku stromku si dopočítat dopředu tak, aby ti to vyšlo na spodní rovinu, případně doladit kótama. Ještě by šel celý hotový model přesunout v soustavě kam chceš, ale to je takové ne moc šťasné řešení. Touto cestou bych nešel.
Naklonění stromu jsem přehlídl, že tam vůbec je. Osu rotace kuželů naklonit pod úhlem a je to… Další patro pod trochu menším úhlem a tak až dolů. Pokud mi vyjde trochu času, tak to namodeluju.
A určitě bude elegantnější řešení.:)

3. 11. 2020 v 12:39

Odpověď na: Zvlnění části plochy #80149

Michal S
Účastník
4 příspěvky

Asi se to dá takto. Je to jeden z postupů a je potřeba si to doladit k obrazu svému.

Přílohy

3. 11. 2020 v 13:19

Odpověď na: Zvlnění části plochy #80151

Pavel Janeček
Účastník
7 příspěvků

Děkuju moc! Jdu to pitvat-)

3. 11. 2020 v 13:41

Odpověď na: Zvlnění části plochy #80152

Pavel Janeček
Účastník
7 příspěvků

Ještě se zeptám, než se budu snažit to pochopit. Půjde to nakonec celé nějak sloučit do jednoho dílu, aby šla v celku udělat skořepina? Dovnitř nakonec totiž přijde LED dioda, která to bude celé podsvěcovat, takže to musí být duté. Díky moc

3. 11. 2020 v 14:25

Odpověď na: Zvlnění části plochy #80153

Michal S
Účastník
4 příspěvky

Není zač.
Je to jeden díl – jedno tělo.

Skořepina se z toho bude dělat blbě, s těma vlnkovanýma lemama bude problém. Možná to budeš muset „vykuchat“ ručně. A ber to prosím jako koncept postupu, nějak jsem neřešil vazby, kóty a vše okolo.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama