Jaké novinky se objeví v SOLIDWORKSu 2023: První část

Zajímáte se o vylepšení v SOLIDWORKSu 2023 a chcete se dozvědět více informací o tom, co vývojové oddělení plánuje zařadit do nadcházející verze? V tomto příspěvku vám představíme vybrané podstatné novinky a vylepšení, které vám zcela jistě usnadní konstrukční práce.

S očekáváním byly na konferenci 3DEXPERIENCE World představeny novinky pro SOLIDWORKS 2023. Z on-line prezentace je zřejmé, že SOLIDWORKS 2023 bude podporovat Windows 11 a překvapí vysokým výpočetním výkonem.

 

Vysoký výpočetní výkon při otevírání sestav

V úvodu přednášky bylo prezentováno otevření velké vyřešené sestavy v rekordním čase.

0-SOLIDWORKS-2023-co-je-noveho-whats-new-sneak-peek

V předchozí verzi byla sestava otevřena za 38 sekund, ve verzi 2023 byl čas téměř poloviční (20 sekund). Nové vylepšení kombinuje vyřešené a zjednodušené zobrazení součástí.

 

Selektivní export součástí ze sestavy do formátu STEP

Pokud budete potřebovat exportovat sestavu do formátu STEP, SOLIDWORKS 2023 umožní automatické vytvoření samostatných souborů STEP pro každou součást.

1-SOLIDWORKS-2023-co-je-noveho-whats-new-sneak-peek

 

Podpora zobrazení transparentních součástí ve výkresech

V sestavách bude podporováno transparentní zobrazení součástí. V předchozích verzích bylo zobrazení součástí podporováno pouze s aktivním režimem Skryté hrany viditelné nebo byly součásti skryté (styl zobrazení Skryté hrany odstraněné).

2-SOLIDWORKS-2023-co-je-noveho-whats-new-sneak-peek

 

Kusovník

V kusovníku snadno identifikujete ručně upravené buňky podle modrého textu.

3-SOLIDWORKS-2023-co-je-noveho-whats-new-sneak-peek

Pokud ručně upravíte buňky, bude možné obnovit výchozí hodnoty.

4-SOLIDWORKS-2023-co-je-noveho-whats-new-sneak-peek

Kusovník seskupíte pomocí nových filtrovacích nástrojů.

5-co-je-noveho-whats-new-sneak-peek

 

Konfigurace

Na vodou chlazené bundě byly prezentovány vylepšené funkce pro konfigurace. Konfigurace se zpravidla používají pro modely se stejnou geometrickou strukturou, ale odlišnou velikostí nebo nepatrnou změnou konstrukce. V nové verzi SOLIDWORKSu 2023 budou konfigurace podporovány i při kopírování instancí pomocí příkazu Lineární pole. Na ukázce je zřejmá konfigurace délky rukávu a s tím i související počet instancí procesních kanálků nebo možnost přeskakování vzoru.

6-SOLIDWORKS-2023-co-je-noveho-whats-new-sneak-peek

 

Gravírovaný text

V SOLIDWORKSu 2023 bude možné pracovat s gravírovaným jemným textem na nerovinné ploše. Tyto složité hrany, které se ve 3D prostředí nezobrazí, budou snadno viditelné na výkresech a lze je použít pro další aplikace, například přípravu následného obrábění.

6-co-je-noveho-whats-new-sneak-peek

7-co-je-noveho-whats-new-sneak-peek

8-co-je-noveho-whats-new-sneak-peek

9-co-je-noveho-whats-new-sneak-peek

Pokud vás zajímají další připravované novinky, podívejte se na pokračování tohoto příspěvku.


Záznam z on-line konference 3DEXPERIENCE World 2022, kde byly uvedeny novinky a vylepšení pro příští vydání SOLIDWORKSu 2023, je dostupný on-line v původním znění (anglicky nebo s anglickými titulky).

Poznámka: Uvedení novinek v SOLIDWORKSu 2023 se může v konečném důsledku změnit, jelikož vývojové oddělení musí prověřit a zaručit jejich dokonalou funkci v příštím vydání SOLIDWORKSu.

Komentáře k článku (1)

Reklama

Reklama