Novinky v SOLIDWORKS 2024 nejen pro školy!

Letošní rok je pro školní uživatele SOLIDWORKS jedním z řekněme revolučních. Po upgradu a nových SEK licencích v červnu 2023 je od konce listopadu 2023 k dispozici verze SOLIDWORKS 2024.

Ptáte se proč? Odpověď je prostá, SOLIDWORKS je od tohoto roku pro komerční zákazníky a školní partnery k dispozici ve stejné verzi. Upgrady na vyšší verze budou vždy k dispozici v listopadu daného roku oproti květnu, na který jste byli zvyklí. Přechod však doporučujeme nastavit citlivě.

Školy, které mají platnou údržbu mohou provádět upgrady za asistence naší technické podpory. Školám, které disponují verzí 2023 doporučujeme si provést upgrade s dostatečným časovým odstupem, např. o prázdninách 2024, protože víme, že s povýšením na novou verzi jsou spojeny aktivity IT oddělení a potřebná příprava a 2 upgrady za rok jsou časově i kapacitně nákladné. Nicméně platí, že kdo bude chtít přejít na verzi 2024 a má platnou údržbu – nikdo mu bránit nebude.

Prosím, nezapomínejte, že tzv. licence SDK (nenárokovatelná studentská licence ve verzi Standard) a SEK (nárokovatelná studentská licence ve verzi Premium vázaná na údržbu) jsou vždy v aktuální verzi a domácí úkoly ve vyšší verzi nejsou kompatibilní s verzí nižší, příklad: klasicky má škola SOLIDWORKS 2022 na svém síťovém serveru a studenti používají SEK 2023 – v tomto případě si domácí úkoly neotevřou ve škole, na to je třeba při každém upgradu myslet a to se týká i scénáře verze 2024.

Zde máte k dispozici materiály k verzi 2024 – informace k 3D CADu a simulacím, dále skvělá videa (mají kvalitní překlad a neváhejte se přihlásit prostřednictvím mailu).

Pro další dotazy je k dispozici váš specialista vzdělávání SolidVision:

+420 736 624 297

michal.sevcik@solidvision.cz

 

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama