Reportáž: Burza středních škol v Blansku

14. října se letos po mnohaleté odmlce konala Burza středních škol v Blansku. Blanenský okres je v oblasti technického vzdělávání historicky silný region, a tak byla burza bohatá na vystavovatele i návštěvníky. K vidění byla i praktická ukázka obrábění na školní frézce SLV EDU.

Mezi zúčastněnými školami dominovala expozice Střední průmyslové školy Jedovnice, kde ve spolupráci se společností SolidVision byla k vidění praktická ukázka obrábění školní frézkou SLV EDU s řídícím systémem Sinumerik ONE od společnosti SIEMENS.

Mezi vystavovateli byli i další školní partneři společnosti SolidVision, ať už využívající školní licence SOLIDWORKS či SolidCAM, zmíněné školní frézky SLV EDU nebo 3D skenování. Studenti a žáci si mohli prohlédnout, jak vypadá a funguje technologie 3D skenování Creaform, vyzkoušeli si modelování v SOLIDWORKS nebo se mohli seznámit se školní frézkou SLV EDU.

Sál blanenského Dělnického domu byl od časných ranních hodin naplněný zvídavými žáky a studenty, kteří navštěvovali stánky neúnavných vystavovatelů. Ti se během dne prakticky nezastavili. Poděkování patří Vzdělávacímu institutu pro Moravu a zejména SPŠ Jedovnice, která SolidVision zařadila mezi školní vystavovatele.

 

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama