Podpora vzdělávání v roce 2023

V roce 2023 nás čekají nové výzvy a spolupráce. SolidVision – oddělení pro podporu vzdělávání se chystá uspořádat tradiční soutěže a konference, ale zároveň nové eventy a projekty.

Více jak 4 měsíce poskytujeme nově školám možnost rozšířit jejich SOLIDWORKS o funkcionality a aplikace 3DEXPERIENCE. Školy mohou bezpečně nakládat se svými daty, řídit životní cyklus (PLM), vytvářet komunity, řídit školní projekty – ať už studentskou odbornou činnost (SOČ), nebo školní soutěže. Platí, že smyslem propojování SOLIDWORKS a 3DEXPERIENCE je posilování kompetencí studentů a zejména jejich návyků v oblasti kybernetické bezpečnosti, řízení životního cyklu a možnosti pracovat na projektech on-line bez nutnosti instalace SOLIDWORKS.

V roce 2023 se budou konat tradiční soutěže pro studenty; první je programování v SolidCAM u našeho školního partnera SŠ PVC Dobruška 10. 3. 2023 a modelování v SOLIDWORKS na SPŠ Hranice 13. 4. 2023. K oběma soutěžím dostanete s časovým předstihem pozvánku a přihlašovací formulář, jak jste zvyklí. Novinkou, v případě soutěže v Dobrušce, je spolupráce s organizací Skills Czech Republickterá vítězům naší soutěže předá rovněž přihlášky a dispozice pro CNC Skills Czech Republic 2023.

Další novinkou pro letošní rok je mikroregionální soutěž v modelování v SOLIDWORKS na VŠ a SŠ Boskovice, 27. 4. 2023. Zároveň nás čeká zajímavý workshop a prezentace programování a obrábění ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni a společností ISCAR ČR v západočeské metropoli na začátku května pro střední školy a učiliště. V září nás nemine veletrh obrábění CERATIZIT pro školy, jehož hlavním partnerem jsme právě my a z loňského ročníku víme, že školy si nejvíce cenily právě praktické ukázky obrábění. Tradiční EDU Konference SolidVision bude v listopadu 2023 a hlavním partnerem bude na oplátku CERATIZIT z Velkého Meziříčí.

V současnosti společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy projednáváme možnost, aby certifikace SOLIDWORKS – CSWA a CSWP byly uznány jako zkoušky českým školním systémem. Zároveň naši technici připravují školení pro učitele v oblasti SOLIDWORKS (zaměření na Electrical a další moduly dle volby školy) a SolidCAM.

Nejdříve se s námi můžete živě setkat na Vědecké konferenci – Já, strojař, kterou pořádá Střední průmyslová škola strojírenská a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Kolín IV, 9. 2. 2023 v Městském společenském domě Kolín od 9-15 hodin.

V případě dotazů na naše EDU oddělení se obracejte jako v loňském roce na Michala Ševčíka – michal.sevcik@solidvision.cz, nebo +420 736 624 297.

 

 

 

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama