Prestižní soutěž Model Mania slaví 15 let

Soutěž Model Mania se poprvé objevila v roce 2000 a na konferenci SolidWorksu je vždy velkým lákadlem pro inženýry, kteří chtějí předvést svou zdatnost. V soutěži se hodnotí čas modelování a přesnost modelu podle zadané výkresové dokumentace.

Soutěž Model Mania se skládá ze dvou částí: V první se tvoří součást podle výkresové dokumentace, přičemž je výhodné používat vazby, symetrie, parametrizace a správné orientace modelu vůči počátku souřadného systému. Ve druhé fázi soutěže následuje konstrukce modelu podle jiného výkresu – a zpravidla se jedná o konstrukční změnu modelu předešlého. Kdo při konstrukci modelu uvažuje a myslí na to, že může docházet ke změnám modelu, získává výhodu. Pokud konstruktér dodržuje všechny zásady modelování, je pro něj úprava modelu maličkostí. Základními hodnotícími kritérii jsou přesnost a čas modelování. Čas od času se zadání ze soutěže Model Mania objevuje i na studentských soutěžích pořádaných společností SolidVision.

V souvislosti s patnáctým výročím pro vás připravujeme seriál návodů pro modelování součástí z jednotlivých ročníků soutěže Model Mania. Získáte tak další zkušenosti, tipy a triky pro modelování a budete si moci porovnat výsledný čas konstrukce modelu s ostatními uživateli SolidWorksu.

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama