Rozhovor: Jak vzdáleně absolvovat certifikace SOLIDWORKS?

Školy, které dříve prováděly certifikace SOLIDWORKS, teď stojí před otázkou, jak pokračovat během distanční výuky? Školy, které chtějí s certifikacemi začít, čeká poněkud atypický začátek. V rozhovoru vám poradíme, jak absolvovat certifikace distanční formou.

Ano, lze složit certifikační zkoušku i doma. V rámci jarní série webinářů jsme proto připravili dva speciální přípravné webináře (10.2. v 15:00 a 17.2. v 15:00), během kterých projde CAD specialista společnosti SolidVision se studenty příklady na úrovni zkoušek CSWA i CSWP. Pro pedagogy je připraveno video s podrobným návodem, jak zaregistrovat školu k certifikacím a připravit pro studenty vouchery.

Že je vše poměrně snadné, se v loňské roce přesvědčili také učitelé SPŠ a VOŠ Brno, Sokolská. Začali s certifikacemi v rámci Dne otevřených dveří a letos nás překvapili tím, že už na podzim uskutečnili dokonce dvě kola úspěšných certifikací se studenty, kteří jsou doma. O krátký rozhovor jsme požádali jednoho z vyučujících, Barnabáše Jakaba.

[Vlasta Piskačová, SolidVision] Jak jste studenty na certifikaci připravovali?

[Barnabáš Jakab] Základní modelování, které je pro zkoušku CSWA potřeba, probíráme se studenty ve druhém ročníku. Na podzimní certifikace se tedy přihlásili studenti třetího a čtvrtého ročníku. Rád bych ale nyní na jaře zorganizoval ještě jednu skupinu, a to i ze studentů druhého ročníku. Chtěl bych využít právě přípravné webináře společnosti SolidVision. Studenti budou skládat zkoušku CSWA a někteří také CSWP.

Jaké kroky jste před certifikací provedli?

Přibližně tři dny před termínem zkoušky jsme se se studenty prostřednictvím platformy MS Teams propojili, ukázali jsme jim, jak si stáhnou na svůj počítač Virtual Tester a provedli jsme je základní registrací. Pokud chtěli, mohli si po registraci vyzkoušet test, který je k dispozici. Tento zkušební test je v angličtině. Samotná zkouška je v českém jazyce.

Vaše škola je od loňska Poskytovatelem certifikací, jak rychle jste se sžili s administračním prostředím vašeho účtu pro certifikace?

Velmi rychle. Máme školní síťovou licenci SOLIDWORKS Network Campus 100, můžeme tedy během roku vygenerovat až 100 voucherů pro bezplatné certifikace. Vouchery se generují okamžitě. Doporučuji zvolit variantu, kdy zkouška není rozdělená, ale probíhá najednou.

Jak jste podpořili studenty v okamžiku zkoušky?

Zahájili jsme ji opět společně přes Teams. Studenti zadají svůj voucher a ve zkoušce už pak pokračují sami. Pokud by se ale dostali do nějakých technických nesnází, mohou se s námi spojit.

Kolik studentů takto doma zkoušku zvládlo?

Zkoušku dělalo zatím 26 žáků, z toho ji 20 složilo. Padl také nový školní rekord v rychlosti, jeden student zvládl zkoušku za 86 minut.

Jak hodnotíte naše on-line webináře a soutěže?

Webináře SolidVision nám pomáhají téměř ve všem. Jsou skvělé jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé studenty, kteří se tak seznámí s mnoha dalšími funkcemi SOLIDWORKS. Využíváme je jako vzorové příklady, například pro modelování svařovaných dílů, plechů, nebo pro tvorbu výkresů.  Webináře ukazují profesionální postupy a nám velmi šetří čas v tom, že nemusíme vytvářet vlastní videa a výukové materiály. Například první webinář nové řady, ve kterém byla skořepina a žebro, nám do výuky zapadl úplně skvěle. Vítáme také to, že jsou webináře uloženy a máme je stále k dispozici, můžeme je sledovat kdykoliv.

 

Jste pedagog a máte zájem zahájit certifikace studentů? Napište! Kontaktní e-mail: vlasta.piskacova@solidvision.cz.

 

Pozvánka

Pokud máte o certifikace zájem, nenechte si ujít zajímavé webináře:

Webinář: Příprava na CERTIFIKACI SOLIDWORKS – 10.2. 2021, 15:00

Webinář: Příprava na CERTIFIKACI SOLIDWORKS – 17.2. 2021, 15:00

 

Tip: Program všech únorových webinářů je dostupný on-line.

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama