SOLIDWORKS 2022: Architektura uživatelských vlastností

V SOLIDWORKSu 2022 dochází ke změně architektury v okně Vlastnosti. Pojďme se společně podívat, jak nová architektura uživatelských vlastností vypadá.

Ve starších verzích SOLIDWORKSu obsahuje okno Vlastnosti tyto záložky: Souhrnné informace, Uživatelské vlastnosti, Závislý na konfiguraci.

6-SOLIDWORKS-2022-uzvatelske-vlastnosti-architektura-whats-new

V souboru vytvořeném a uloženém v SOLIDWORKSu 2022 v okně Vlastnosti se zobrazí nová záložka Souhrnné informace vlastností. V levém sloupci (1) jsou vypsány jednotlivé vlastnosti a v pravé části jsou možnosti (2), kde lze měnit hodnoty.

11-SOLIDWORKS-2022-uzvatelske-vlastnosti-architektura-whats-new

 

Soubory uložené ve starších verzích

Ve starších verzích SOLIDWORKSu tato záložka není, proto vznikl nový příkaz Upgradovat uživatelské vlastnosti, který najdete v kontextovém panelu nástrojů po kliknutí na vrcholový prvek FeatureManageru.

3-SOLIDWORKS-2022-uzvatelske-vlastnosti-architektura-whats-new

Po spuštění příkazu v dílu SOLIDWORKS zobrazí varovné hlášení Potvrdit aktualizaci: „Po upgradováni uživatelských vlastností bude k dispozici více funkcí pro uživatelské vlastnosti a tabulku přířezů. Možná ale bude nutno opravit problémy se sestavami a výkresy, kde je ovlivněný díl použit (například odvozené díly, popisy či kusovníky). Chcete provést upgrade?“. Informace souvisí se souborem, který byl vytvořený a uložený ve starší verzi a tento krok je nevratný.

5-SOLIDWORKS-2022-uzvatelske-vlastnosti-architektura-whats-new

Obdobné hlášení zobrazí SOLIDWORKS, pokud spustíte příkaz v sestavě:

4-SOLIDWORKS-2022-uzvatelske-vlastnosti-architektura-whats-new

Pokud varovné hlášení potvrdíte, zobrazí se v okně Vlastnosti nová záložka Souhrnné informace vlastností.

11-SOLIDWORKS-2022-uzvatelske-vlastnosti-architektura-whats-new

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama